A vádlottak az ügyfeleket részben személyesen, részben közvetítők útján keresték meg, vádlott-társaik időnként a pénzátvételben is részt vettek. A beszervezett ügyfelekkel az egyes lakások megszerzésére adott határidők lejárta után általában az elsőrendű vádlott tartotta a kapcsolatot, és különböző magyarázatokat adott, hogy az ingatlanok megszerzése miért késik.
A csoport tagjait - a másodrendű vádlott hitel- és ingatlanközvetítéssel foglalkozott, az elsőrendű pedig üzletkötőként dolgozott nála - most ítélte el másodfokon a Szegedi Ítélőtábla. Az ügy három vádlottját befolyással üzérkedés bűntettében és más bűncselekményekben mondta ki bűnösnek a táblabíróság. Ezért három év és négy és fél év közötti börtönbüntetéssel sújtotta őket, emellett 6 és 46 millió forint közötti vagyonelkobzást is elrendelt velük szemben.
Több vádlott - döntő többségében vesztegetés miatt - kapott még kisebb tartamú, egy részük felfüggesztett szabadságvesztést, másokat különböző időtartamú közérdekű munkára ítélt a bíróság, és volt, akiket próbára bocsátott. A táblabíróság hét embert egyes vádpontokban - az elsőfokú ítélettől eltérően - felmentett, ezért esetükben lehetséges a fellebbezés. Az ítéletegyebekben jogerős.
Az ügy két főszereplője 2005 őszén összeveszett, de az elsőrendű vádlott - mások bevonásával - a bűncselekmény-sorozatot egészen 2006 tavaszáig folytatta. Az ügyfelek hiába fizettek a vádlottaknak, egyetlen tényleges ingatlan-adásvételre sem került sor. A befolyással üzérkedő vádlottak összesen mintegy 100 millió forintot kaptak ügyfeleiktől.