RIO 2016;Paralimpia;Osváth Richárd;

- Osváth Richárd ezüstérmes tőrben

Osváth Richárd ezüstérmet szerzett a kerekesszékes vívók A sérültségi kategóriájának tőr egyéni versenyében a riói paralimpia szerdai versenynapján.

A Törekvés SE 31 éves vívója - aki hétfőn kardban is második volt - 3/2-es győzelmi mérleggel zárta a csoportszakaszt, majd a legjobb nyolc között a lengyel Michal Nalewajeket (15-8), az elődöntőben pedig a kínai Szun Kangot (15-10) verte magabiztosan. A fináléban a kínai Je Zsu-ji volt az ellenfele, akivel szemben 15-8-ra alulmaradt. Osváthé a magyar küldöttség tizedik érme, öt bronz mellett az ötödik ezüst.

Két perc választotta el a váratlan vereségtől a címvédő Real Madridot, amely a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában hazai pályán Cristiano Ronaldo és Alvaro Morata góljaival előbb a 88. percben egyenlített, majd a 94.-ben a győzelmet is megszerezte a Sporting Lisszabon ellen (2-1). A Borussia Dortmund idegenben ütötte ki a Nikolics Nemanját is foglalkoztató Legia Varsót.