;

Real Madrid;Bajnokok Ligája;

FOTÓ: Getty Images

- Bajnokok Ligája - Fordított a Real Madrid

Két perc választotta el a váratlan vereségtől a címvédő Real Madridot, amely a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában hazai pályán Cristiano Ronaldo és Alvaro Morata góljaival előbb a 88. percben egyenlített, majd a 94.-ben a győzelmet is megszerezte a Sporting Lisszabon ellen (2-1). A Borussia Dortmund idegenben ütötte ki a Nikolics Nemanját is foglalkoztató Legia Varsót.

A Bajnokok Ligája történetében még sosem nyerte meg az a csapat a sorozatot, amely kikapott az első fordulóban. A címvédő Real Madrid szinte az egész mérkőzésen óriási fölényben játszott, de a Sporting remekül védekezett. A második félidő elején a 48. percben Bruno César révén a vezetést is megszerezte, és úgy tűnt, előnyét végig megtartja. A hazaiak legnagyobb helyzetét Cristiano Ronaldo hagyta ki a 82. percben, amikor a kapufát találta el, majd hat perccel később szabadrúgásból be is vette korábbi klubja kapuját, a kegyelemdöfést pedig Morata adta meg a hosszabbítás utolsó másodperceiben (2-1).

Nem volt esélye a Legia Varsónak, a Borussia Dortmund az első húsz percben 3-0-ra elhúzott és végül 6-0-ra nyert idegenben, a magyar válogatott támadó, Nikolics Nemanja a 63. percben lépett pályára. A Juventus otthon gól nélküli döntetlenre végzett a Sevillával.

A keddi játéknap slágermérkőzésének a PSG és az Arsenal összecsapása ígérkezett. A francia bajnok már az 1. percben vezetéshez jutott Edinson Cavani találatával, s sokáig irányította is a mérkőzést. Arsene Wenger, a londoni alakulat menedzsere több klasszisát is csak a kispadra ültette. Az ágyúsok küzdöttek az egyenlítésért, ám a másik oldalon Cavani előtt adódtak ziccerek. Az uruguayi támadó viszont másodszor már nem tudott túljárni David Ospina eszén. A sok elszalasztott lehetőséget végül megbüntette Wenger csapata, Alexis Sanchez a 78. minutumban kiegyenlített. Az A-csoport másik mérkőzésén a Basel a Ludogoreccel mérte össze erejét. A svájci bajnok nem tudta érvényesíteni a papírformát, s végül annak is örülhetett, hogy az egyik pontot otthon tudta tartani.

A B-jelű kvartettben a Napoli lépéselőnybe került riválisaival szemben, ugyanis Arkadiusz Milik duplájával idegenben győzte le 2-1-re a Dinamo Kijev gárdáját. A Benfica hiába szerzett korán vezetést a Besiktas ellen, a törökök a 93. percben egyenlítettek és elcsentek egy pontot. A gólt ráadásul az a Talisca szerezte, aki a portugál csapattól kölcsönben szerepel Isztambulban.

A C-csoportban a Manchester City nem léphetett pályára a Borussia Mönchengladbach ellen, mivel a heves esőzés miatt a játékvezető alkalmatlannak találta a gyepet a játékra. A Barcelona viszont "lubickolt". Nem a vízben, hanem a pályán, ugyanis a katalánok azt csináltak, amit csak akartak a skót bajnokkal. Lionel Messi már a 3. percben betalált. A vendégek előtt felcsillant a lehetőség az egyenlítésre, ám Moussa Dembele büntetőjét kivédte Marc-André Ter Stegen. Három percre rá Messi újból villant, majd a második játékrészben Neymar és Iniesta találata után harmadszor is beköszönt. Karrierje hatodik tripláját jegyezte, ami új rekord a BL-ben. A hajrában pedig Suarez is kétszer betalált. Luis Enrique, a Barcelona vezetőedzője nem győzte dicsérni játékosait az összecsapás után. „Ez egy csodálatos este volt. Nyomás alá helyeztük ellenfelünket és beszorítottuk a kapuja elé. Nagyon fontos volt, hogy korán megszereztük az első gólunkat. Messi bármelyik poszton képes játszani. Számomra nem kétséges, hogy ő minden idők legjobb futballistája. Meggyőző belépőnk volt a BL-be” – zárta le gondolatait.

A D-csoportban a Bayern München is remekelt, 5-0-s vereséget mért a Rosztovra. A bőrnadrágosok középpályása, Joshua Kimmich nem akármilyen két héten van túl, hiszen ez idő alatt megszerezte első gólját a Bundesligában és a német válogatottban is, kedden pedig a Bajnokok Ligájában is beköszönt, ráadásul kétszer. Az Atlético Madrid nem tudott a Bayernhez hasonló produkciót bemutatni a PSV ellen, ám lényeg a lényeg, a spanyol csapat három ponttal tért haza Eindhovenből.