Az F1 1950 óta íródó történetében mégsem napjaink egyik legsikeresebb autóversenyzője és édesapja lehet a legsikeresebb apa-fia páros. Erre a címre jelenleg a száguldó cirkuszban 1958 és 1975 közötti majd két évtizedben kettő világbajnoki címig jutó brit Graham Hill és egyetlen fia, az 1996-os világelső Damon Hill pályázhatna: ketten együtt háromszor értek fel a sportág csúcsára, összeadva 33 rajtelsőséget szerzetek és 36 futamgyőzelmet arattak.
Ha a bajnoki címek tekintetében nem is, az utóbbi statisztikai mutatókban hamarosan előzhet a Rosberg-család, hiszen a pole pozíciók számában pillanatnyilag egálra állnak a felek, diadalok tekintetében pedig csupán tíz siker Hillék előnye.
Keke Rosberg egyébként 1982-ben, a sportág egyik fekete szezonjában hódította el egyetlen bajnoki elsőségét. A Williams-istállóhoz négy feledhető versenyidény után átpártoló finn – aki szülei tanulmányai miatt Svédországban látta meg a napvilágot – riválisai a Mclaren-Fordot vezető John Watson és a két Ferraris, Gilles Villeneuve és Didier Pironi lehettek volna, az élet azonban átírta a forgatókönyvet. Watson összességében öt ponttal maradt el Rosbergtől, a hiányzó öt egységnek az összegyűjtésére azonban vélhetően jó esélye lett volna az évad elején, San Marióban, ahol a privát alakulatok nulla ponttal zártak, miután bojkottálták a futamot.
Villeneuve a versenyidény ötödik helyszínén, Belgiumban egy edzésbalesetben meghalt, míg a végelszámolásnál szintén öt ponttal lemaradó Pironi az utolsó négy futamot kihagyni kényszerült, miután Németországban a lábát törte. A 2016-os idény végén Keke fia, Nico is révbe érhet, igaz, ehhez még Hamiltonnak bizonyosan lesz egy-két szava.
A 32 évesen elhunyt Gilles Villeneuve hat esztendőt felölelő F1-es pályafutása során 1979-ben állt közel ahhoz, hogy bajnok legyen: akkor dél-afrikai csapattársa, Jody Scheckter örülhetett a végén (Michael Schumacher 2000-es diadaláig az volt a Ferrari utolsó elsősége). A felfelé ívelő pályafutás a tragédia okán nem teljesedhetett ki, így apáról fiúra szállt a feladat: az édesapja halálakor mindösszesen 11 éves Jacques aztán beteljesítette azt, hiszen egy Williams volánja mögött 1997-ben mindenkit maga mögé utasított. A kanadai később nem kapott lehetőséget igazi élcsapatnál, 2006-ban egyszeres bajnokként vonult vissza.
A fenti példák közé kívánkozik, mégis kakukktojás az első két Magyar Nagydíj győztese, a brazil Nelson Piquet és ifjabb fiúgyermeke: a sportágban a kétezres évek első évtizedében másfél évet eltöltő Nelsinho neve a várakozásoktól elmaradó teljesítménye mellett leginkább a 2008-as Szingapúri Nagydíjon – csapata kérésére – elszenvedett balesetéről maradt ismert, míg a nagy előd háromszoros Forma-1-es világbajnok. Nelson 1978 és 1991 között érte el sikereit, utolsó versenyein az akkor bemutatkozó Schumacher csapattársa volt a Benettonnál.
Rosberg mellett a mostani mezőnyben Palmer és Verstappen büszkélkedhet F1-es múlttal rendelkező családfővel: a brit apuka 88 futamán néhány pontja mellett egy leggyorsabb kört autózott össze, hasonlóképpen a 107 nagydíjrajttal a háta mögött visszavonult Jos Verstappenhez, akinél fia máris sikeresebb. Egyesek szerint Max a jövő bajnoka, előbb azonban Rosberg számára kínálkozik esély, hogy reprodukálja édesapja vb-elsőségét – akár már az idén.