Az úszónőnek születési rendellenesség következtében az egyik lába rövidebb a másiknál. Pap rengeteg áldozatot hozott a sikerért, évekig Szigetvárról vonatozott a fővárosba minden nap az iskola után az edzésekre, három éve pedig Budapestre költözött, előbb a nagymamájához, majd kollégiumba, így a szüleivel csak hétvégén találkozott és találkozik.
Adámi Zsanett (100 méter hát, S2) és Kézdi Réka (50 méter pillangó, S5) egyaránt negyedik lett, a tizenöt esztendős Konkoly Zsófia hatodikként ért célba (400 méter gyors, S9).
Fantasztikusan szerepeltek a magyar asztaliteniszezők: Major Endre (1), Csonka András (8) és Pálos Péter (11) is bejutott az elődöntőbe. Csonka tegnap a kínai Je Csao-csünt győzte le három játszmában 22:20, 11:9, 12:10-re, kedden délután Zsao Su-aj ellen aranyéremért játszhat.
Az S1-es kategóriában szereplő Major vasárnap 3:1-re kikapott a brit Daviestől, Pálos 3:0-s vereséget szenvedett a belga Van Ackertől, így mindkét magyar a bronzéremért folytathatja. Arlóy Zsófi a a negyeddöntőben búcsúzott és ötödik lett.
Szabó Nikolett (70 kg) világbajnokként érkezett Rióba, a korábbi játékokról már volt két bronzérme (2004 Athén, 2012 London), ezúttal ötödik lett a látássérült cselgáncsozók versenyén, ami ahhoz képest fantasztikus eredmény, hogy porckorongsérve miatt több hónap kimaradt a felkészüléséből.
A 37 éves Szabó Peking és London után is bejelentette visszavonulását, majd folytatta a versenyzést, őt ismerve nem lenne meglepő, ha harcba indulna a tokiói kvótáért is. A cselgáncstornának Rióban Tardos János személyében magyar igazgatója van, és az informatikai hátteret is magyar szakemberek biztosítják.
Boronkay Péter a kilencedik helyen végzett a paralimpián ezúttal bemutatkozó paratriatlon-versenyen. A 35 éves, kétszeres világ-, háromszoros Európa-bajnok sportoló korábban úgy nyilatkozott, számára kedvezőbb lett volna egy négy évvel korábbi paralimpiai debütálás Londonban, mert akkor volt a legjobb formában és erőben.