Szerdán érdeklődtünk írásban arról, hogy mennyi állami forintba került az összes költség beszámításával a Rióban felépült, a magyar csapatot és a 2024-es pályázatot népszerűsítő Magyar Ház, naponta meddig volt nyitva (egyes hírforrások napi 2, mások napi 12 óra nyitvatartásról írtak). Szerettük volna megtudni, miért nem maradt a Magyar Ház a paralimpia idejére is, hiszen ennek a pályázatnak is kell a reklám, illetve a látogatók pontos számára is kíváncsiak voltunk.
Tegnap megjelent, hogy nem kaptunk válaszokat, telefonon pedig jelentkezett a Budapest 2024, a cég munkatársa elmondta: ők csak kivitelezők voltak, kérdéseinkre Siklós Erik, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) marketing- és kommunikációs igazgatója tud válaszolni. A kérdéseinket azonban nem látta, mert a Budapest2024 cégtől csak cikkünk megjelenése után küldték el részére. Siklós hétfőre ígérte a válaszokat.
Vannak más kérdések is a Budapest2024-gyel kapcsolatban, melyek joggal foglalkoztatják és aggasztják is a közvéleményt.
A Népszabadság pénteki cikke szerint a Budapest 2024 ZRt. a főváros egyik legfényűzőbb irodaházában, a Bajcsy Zsilinszky úti Eiffel Palace-ban bérel egy 128 négyzetméteres irodát 17,2 millió forintért. A cég ezen kívül 140 millió forintot fizet a Kafex Ingatlanberuházó Hasznosító Kft-nek egy II. kerületi iroda és a hozzá tartozó iroda bérléséért. A ZRt. tulajdonosa a lap szerint fele-fele arányban a MOB és a fővárosi önkormányzat. Az év elején megalakult Budapest 2024 ZRt. eddig 6 milliárd 579 millió forint közpénzt költött el eddig, de ez az összeg nem tartalmazza azt a 480 millió forintot, amit a PricewaterhouseCoopers (PwC) kapott a kormány által megrendelt olimpiai hatástanulmány megírásáért, majd újabb 240 milliót két hónapnyi munkáért, a pályázati kérdőív elkészítéséért.
Pompában, ragyogásban nincs hiány, az állami pénz elköltése jól megy. Egy e-mail továbbküldése még okoz némi gondot, de előbb vagy utóbb menni fog ez is.