Többek között ezt írták. "A pályázat megírását elsősorban az a szándék motiválta, hogy szakmailag releváns, korszerű, az európai és világszínházi szemléletre és trendekre messzemenőkig figyelő, érvényes változatot mutassunk fel a „magyar dráma színházaként” definiált fenntartói elvárás megvalósítására.
Szándékunk szerint egy élő, a mai magyar társadalommal kommunikáló, nyitott, a köz szolgálatát és az állami pénz elköltésének felelősségét komolyan vevő szakmai műhely felállításának lehetőségét vetettük papírra, amely gazdaságilag racionálisan, művészileg függetlenül, strukturáltan és problémaorientáltan működik.
Azonban a pályázat megírása alatt pontosan tudtuk, hiszen mi is itt élünk, hogy nincs esélyünk a programot megvalósítani. Hangozzék bármilyen fellengzősen, szakmai becsületből írtuk meg. Azért, hogy önök olvashassák, milyen lehetne, és szerintünk milyennek kellene lennie egy „magyar dráma színházának” itt, ma, most; illetve hogy lássék: mihez képest döntött a főváros közgyűlése."
Megköszönték azoknak a kollégáknak, például Alföldi Róbertnak, Gergye Krisztiánnak, Gothár Péternek, Mundruczó Kornélnak, Szikszai Rémusznak, Zsótér Sándornak, akik támogatták őket, és akik szívesen dolgoztak volna velük az Újszínházban. A csaknem hetven oldalas, alapos pályázat részletesen kitér arra, hogyan lehetne izgalmasan a magyar drámák színházává tenni ezt a teátrumot. Ehhez sok olyan olyan darabot is felsorol, ami nincs a köztudatban.
Mint ismeretes, a fővárosi közgyűlés tegnap úgy döntött, hogy a nagy botrányok közepette direktornak kinevezett, szélsőséges nézeteiről elhíresült Dörner György igazgatói mandátumát hosszabbítja meg öt évvel.