A dániai konferencián egyik javaslatuk az volt, hogy a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) és más jelentős nemzetközi sportszervezetek képviselői ne viselhessenek tisztséget doppingellenes szervezetekben. A javaslat életbe lépésével elkerülhető lenne az olyan összeférhetetlenség, mint a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) jelenlegi elnökének, a brit Craig Reedie-nek az esetében, aki NOB-tag is.
A tanácskozók emellett azt az ötletet is megfogalmazták, hogy a WADA-nak álljon hatalmában szankciókat kivetni azokra, akik a doppingellenes küzdelmet olyan mértékben hátráltatják, mint ahogy azt Oroszország tette államilag irányított doppingrendszerével.
A téma időszerűségét támasztja alá, hogy ugyanezen a napon négy sportoló eredményét törölték, akik érmesek voltak a 2008-as pekingi olimpián. Mindegyiküknek pozitív lett a nyolc éve levett mintájukon új eljárással elvégzett doppingteszt.
A NOB tájékoztatása szerint két orosz női és egy örmény férfi súlyemelő mellett a 4x400-as orosz női futóváltó jutott utólag a kizárás sorsára és kényszerült arra, hogy visszaadja olimpiai érmét.
A lebukottak: az 58 kg-ban ezüstérmes Marina Sajnova, a 75 kg-ban harmadik Nagyezsda Jevsztyjucsinya, illetve a szintén bronzot szerzett Tigran Martirosian. Az orosz női futóváltónak az ezüstérmétől kell megválnia Tatjána Firmova pozitív tesztje miatt.
További két kilencedik helyezett súlyemelőnek – a moldovai Alexander Dudoglónak (69 kg) és az azeri Intigam Zairovnak (85 kg) - is törölték a pekingi eredményeit.
A NOB az új módszerekkel az év elején újra megvizsgáltatta a Pekingben és Londonban levett doppingmintákat. Az új eljárással 55 új pozitív tesztet találtak (32 pekingit és 23 londonit), húsz súlyemelő volt a szabályokat megszegők között.