Szentendre;plakátkiállítás;Határesetek ’70;

FORRÁS: MANK GALÉRIA

- Határesetek ’70 - Plakátkiállítás

Horkay István és Molnár Gyula grafikusok Határesetek ’70 című plakátkiállítása nyílt meg augusztus a szentendrei MANK Galériában.

A két művész magyarázata szerint a kiállítás olyan alapkérdéseket tesz fel a szakmai és civil látogatóknak, hogy hol a határ, vagy van-e egyáltalán határ a XXI. század elején a képalkotás műfajai között A kiállítás címében a 70 a művészek életkorát jelöli. A kiállított művek felvonultatják a klasszikus alkotási metódusokat, a montázst, a fotográfiát, a mintát, a rajzolt, festett látványokat, a tipográfiát és a digitális manipulációkat.

Ezek a Plakátképek keresik azokat az új megnyilvánulási formákat és helyszíneket, amelyeknek tere már nem az utca, hanem az elektronikus csatornák online rendszere. A virtuális tér virtuális képeket szül, amely új észlelési és értelmezési szokásokat igényel tőlünk. Az itt látható Plakátképeket a világ több pontján láthatták már az érdeklődők, azonban most első alkalommal összegyűjtve mutatják be.

A budapesti Bálint Ház 1994-ben nyitotta meg kapuit a hatodik kerületi Révay utcában, Közép- és Kelet-Európa első zsidóközösségi központjaként a holokauszt óta. Azóta a budapesti zsidó közösségi élet központjává vált, ahova évente 40 ezer látogató tér be, hogy részt vegyen a minden korosztályt megszólító színes programokon.