A Corvinus egyetemen tartandó tanácskozásra több mint ötszáz elméleti és gyakorlati szakembert várnak, hogy megvitassák, lehet-e, vagy egyáltalán akarunk-e állandóan növekedni egy erőforrásaiban korlátos világban - tudatják a szervezők az MTI-hez is eljuttatott közleményükben.
A konferenciával párhuzamosan szervezik meg a Budapesti nemnövekedési hét programjait: tíz helyszínen, száznál több eseményen az érdeklődők is megismerkedhetnek a nemnövekedés filozófiájával. Bizonyos értelemben Magyarország a nemnövekedés-elméletek bölcsőjének is számít, hiszen az irányzat képviselői Polányi Károly magyar gazdaságtörténész és társadalompolitikusnak A nagy átalakulás című könyvét a mai napig alapműként tartják számon.
A konferencia részletes programjáról itt olvashat .
A nemnövekedés filozófiája lerombolja azt a mítoszt, miszerint a növekedés a legfőbb megoldás korunk legtöbb gazdasági, társadalmi és környezeti problémájára. A nemnövekedés szakértői oly mértékben csökkentenék a termelést és a fogyasztást, hogy azok továbbra is hozzájáruljanak az emberi jólléthez, de javuljanak az ökológiai körülmények és erősödjön a globális egyenlőség. Olyan jövőért szólalnak fel, ahol a társadalmak fenntartható módon használják az erőforrásaikat; nyitott, lokalizált gazdasággal, egyenlőbb elosztással, demokratikus intézmények új formáinak megteremtésével.
A nemnövekedés filozófiája megkérdőjelezi, hogy a bruttó hazai termék (GDP) növelését univerzális politikai célként jelenítsék meg, és azt szeretné, ha a társadalmak visszafogottabb, fenntartható termelésre és fogyasztásra állnának át - olvasható a közleményben.