Állítólag Vas a rendőrségi helyszíneléskor azt is mondta, a lépés "magasabb célokat szolgál". Márpedig a cégnél nála magasabban csak Várhegyi Attila egykori fideszes politikus állhat, akinek hivatalos tisztsége ugyan nincs a közmédiánál, ám információk szerint ő dönt a céget érintő összes fontos ügyben. Március végén az Index írta meg, hogy a hatóságok lehallgatókészülékeket találtak Vaszily Miklós vezérigazgató tárgyalójában, az MTVA-székházat "állampolgári bejelentésre szállták meg a rendőrök, s a helyszínelés után a nyomozók Vasnál is házkutatást tartottak.
A hivatalos álláspont szerint akkor bukkantak a poloskákra, amikor egy beázás miatt szétszedték a tárgyaló kábelcsatornáját. A szoba Vaszily és a vezérigazgatói kabinetvezető, Enyedi Csaba irodája között van, a lehallgatók rögzítő készülékeit utóbbiban találták meg egy olyan szekrényben, amelyhez - Egyedi állítása szerint - csak az üzemeltetési igazgatónak volt kulcsa. Később a nyomozók Vas irodájában is poloskát fedeztek fel egy szekrényben.
A 168 Óra szerint az, hogy nyomozás indult a lehallgatás ügyében kizárja, hogy a szolgálatok dolgoztak volna a székházban, a megrendelés belülről érkezhetett. Ezt erősíti az is, hogy a biztonsági felvételek szerint a "szerelők" nem a főbejáraton, hanem a székház VIP-parkolóján keresztül jutottak be az épületbe - ehhez Vas belépőjét használták.
A lap megkeresésére a rendőrség közölte: folyamatban lévő nyomozásról nem nyilatkoznak, a nyomozás határideje szeptember 29. A Vashoz, Enyedihez és Vaszilyhez címzett kérdéseikre az MTVA sajtóosztály azt írta, az ügyben a rendőrség közlése az irányadó, a közmédia továbbra sem kommentálja azt. Várhegyitől megkérdezték, tudott-e a rendőrségi vizsgálat előtt a lehallgatókról, illetve valóban ő irányítja-e a közmédiát. A tanácsadó rövid válaszában tudatta: 2006 óta nem közszereplő, azóta nem is vállalt médiaszereplést, ettől most sem tér el.