„Ez a kizárás mindent átalakíthat – mondta lapunknak Szabó László, a Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) elnöke. – Összesen 267 orosz versenyzőt érint ez a döntés, amely hatással van ránk is. Folyamatosan egyeztetünk az IPC-vel, a kizárt sportolók kvótáit elosztják a többi ország között, úgy tűnik, reális esélyünk van rá, hogy még két sportolónk kapjon kvótát. Bár a rendelkezésre álló idő rövid, mindenkit biztosíthatok arról, egyetlen magyar sportoló sem marad itthon, aki rendelkezik részvételi joggal.”
Az oroszok kizárása átalakítja az erőviszonyokat is, vannak sportágak, ahol nőnek a magyar esélyek a jó eredmény elérésére. „A vívóknál a csapatversenyben új sorsolást kell készíteni, más ellenfelekre készülhet a szakmai stáb, de egyéniben is a világ legjobbjai közé tartozó sportolók maradnak távol a paralimpiától – hangsúlyozta a sportvezető. – Úszásban is vannak kategóriák, ahol közvetlen riválisnak számítottak az oroszok.”
Az MPB elnöke hozzátette: a riói játékok után minden más lesz, ez a döntés átír mindent, amit eddig a doppingellenes küzdelemről eddig gondoltunk. „A hatóságok megállapították ugyan, hogy Oroszországban a parasportban rengeteg pozitív doppingesetet eltitkoltak, mégsem mondhatjuk azt, hogy minden versenyzőjük vétett a szabályok ellen, aki nem lehet ott a paralimpián, márpedig most olyanokat is kizártak, akiknek a vétkességére nincs bizonyíték. Az oroszok ezt biztos nem hagyják annyiban, számtalan peres eljárás várható. Egy egész ország kizárása olyan példastatuálás, ami új megvilágításba helyezi a doppingellenes harcot.”