Bár Kubatov Gábor a Fidesz pártigazgatója korábban azt nyilatkozta, hogy átadta a bűnüldöző szerveknek azt a levelet, amit Vizoviczki László írt neki, az érdekes módon még sincs az ügyészség birtokában – derült ki Polt Péter legfőbb ügyész válaszából, amit Molnár Zsolt és Bárándy Gergely szocialista képviselők írásbeli kérdésére adott – írta meg elsőként a mandiner.hu.
Mint Polt kifejtette: nyolc oldal terjedelemben foglaltak le levéltöredékeket Vizoviczki László Kubatovhoz írt leveléből, azonban „nem állapítható meg, hogy a bűnjelként lefoglalt irat megegyezik-e azzal a levéllel, amelyről Kubatov Gábor (...) azt nyilatkozta, hogy átadta a bűnüldözési szerveknek, mivel az nem került a Központi Nyomozó Főügyészség birtokába”. Staudt Gábor jobbikos képviselő ugyanerre vonatkozó kérdésére Polt még azt is hozzátette, hogy az ügyészségnek nincsenek információi a levél sorsáról.
A lap megkérdezte, ez azt jelenti-e, hogy Kubatov hazudott, amikor azt állította, hogy átadta a levelet a hatóságoknak, vagy netán az ügyészség veszítette el?
Az ügyészség visszautasítja, hogy elkeverték volna a levelet. Arra, hogy Kubatov hazudik-e, vagy esetleg más hatóságok hibájából nem jutott el az ügyészséghez a levél, Simon Richárd, a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője azt mondta: fogalma sincs – írja a mandiner.hu. Kubatov viszont nem emlékszik, melyik bűnüldöző szervnek adta át.
A teljes levél átadásával kapcsolatos információ azért is lenne fontos, mert az eddig az ügyészség rendelkezésére álló levéltöredékek Polt közlése szerint nem tartalmaznak a vizsgált bűncselekménnyel (vagyis a Vizoviczki elleni egyik vád tárgyát képező hivatali vesztegetéssel) kapcsolatos adatot, ezért ez ügyben nem is végeztek további nyomozati cselekményt.
Polt a szocialista képviselők érdeklődésére közölte továbbá: Vizoviczki politikusokat érintő információkat bocsátott az ügyészség rendelkezésére, annak érdekében, hogy a köznyelvben „vádalkunak” nevezett megállapodás megkötésére sor kerüljön. Ez utóbbi közlés meglehetősen különös, mert az ügyészség a vádalku intézményének bevezetése óta töretlen jogi álláspontot képviselt. Ez pedig az, hogy a vádalkuval kapcsolatos valamennyi információ – annak tartalma, megkötése, felajánlása vagy elutasítása – nemzeti minősített adat, vagyis államtitok. Ennek fényében úgy tűnik, Polt megsérthette titoktartási kötelezettségét.
A Kubatov-levél ügyében van itt még egy különös csavar is. Tudniillik a Népszavában július 29-én azt írtuk, hogy "az ügyészség annyira nem tartotta fontosnak a levelet, hogy az be sem került a bíróságra benyújtott anyagok közé." Az ügyészség e mondat miatt helyreigazítást kért a következő szöveggel: „…a valóság az, hogy a Központi Nyomozó Főügyészség a házkutatás során lefoglalt levélrészletet a többi bűnjellel együtt a vádemeléskor megküldte a Fővárosi Törvényszékre".
Sőt, a bíróság kérdésünkre azt is közölte, „amennyiben a bizonyítás szempontjából indokolt, akkor a törvényszék a bizonyítás anyagává teszi, a jelen ügyben rendelkezésre álló bűnjelként lefoglalt okirati bizonyítékokat és ezzel a nyilvánosság számára megismerhetővé válnak”.