Korábban ugyanis lapunknak az ügyészség azt mondta, hogy ezt a bizonyos levelet átadták a bíróságnak. Sőt, a bíróság azt közölte, hogy az ( a levél) már szakértői vizsgálaton van, és várhatóan a szeptember 5-i, következő tárgyalási napon lesz lehetőség arra, hogy nyilvánosságra kerüljön.
Előreláthatólag a tárgyalási napig a szakértőtől visszaérkeznek az iratok a bíróságra, és amennyiben a bizonyítás szempontjából indokolt, akkor a törvényszék a bizonyítás anyagává teszi, a jelen ügyben rendelkezésre álló bűnjelként lefoglalt okirati bizonyítékokat és ezzel a nyilvánosság számára megismerhetővé válik" - ezt válaszolta lapunknak a Fővárosi Törvényszék azután, hogy a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) az eljáró bíróságra mutogatott a Fidesz alelnök/pártigazgató Kubatovnak írt, segítséget kérő levél ügyében - írtuk még augusztus 4-én.
(Most akkor hogy?)
Bár Kubatov Gábor korábban azt nyilatkozta, hogy átadta a bűnüldöző szerveknek azt a levelet, amit Vizoviczki László írt neki - erősíti meg most a Mandiner is a fentieket - az érdekes módon még sincs az ügyészség birtokában. Ez derült ki ugyanis a legfőbb ügyész válaszából, amit Molnár Zsolt és Bárándy Gergely szocialista képviselők írásbeli kérdésére adott.
(Jól figyeljen!)
Polt Péter azt mondta, hogy nyolc oldal terjedelemben foglaltak le levéltöredékeket Vizoviczki László Kubatovhoz írt leveléből, azonban nem állapítható meg, hogy a bűnjelként lefoglalt irat megegyezik-e azzal a levéllel amelyről Kubatov Gábor (...) azt nyilatkozta, hogy átadta a bűnüldözési szerveknek, mivel az nem került a Központi Nyomozó Főügyészség birtokába. Polt még azt is hozzátette, hogy az ügyészségnek nincsenek információi a levél sorsáról.
(Ideje kicsit összeszedni a gondolatainkat, ez az a rész, amikor a filmeken kis post-it lapocskákat ragasztanak egy falra a különböző rész-információkkal, leülnek elé, és töprengeni kezdenek, hátha jön a szikra.)
Most tehát a Mandiner érdeklődött az ügyészségnél, hogy ez az információ azt jelenti-e, hogy Kubatov hazudott, mikor azt állította, hogy átadta a levelet a hatóságoknak, vagy netán az ügyészség veszítette el a levelet? Illetve, ha a két levél(töredék) azonossága nem állapítható meg, akkor az is elképzelhető-e, hogy Vizoviczki több levelet is küldött Kubatovnak, tehát nem csak alkalmi levelezésben álltak? Válasz egyelőre nem érkezett a kérdésekre. Pedig - fejtegeti a portál - a teljes levél átadásával kapcsolatos információ azért is lenne fontos, mert az eddig az ügyészség rendelkezésére álló levéltöredékek Polt közlése szerint nem tartalmaznak a vizsgált bűncselekménnyel (vagyis a Vizoviczki elleni vád tárgyát képező hivatali vesztegetéssel) kapcsolatos adatot, ezért ez ügyben nem végeztek további nyomozati cselekményt.
(Ez az a dramaturgiai pont, ahol a legfőbb ügyész bedob egy bennfentesnek ható információt)
A Mandiner írása szerint ugyanis Polt Péter közölte: nem érte meg vádalkut kötni Vizoviczkival a politikusokról szóló információiért cserébe. ( Megírtuk: Vizovickit 250 millió forintért házi őrizetbe helyezték, ám azt, hogy honnan teremtette elő a magyar igazságszolgáltatás eddigi legnagyobb óvadékát, senki sem tudja. ) A vádalku ötletét az alapozta meg, hogy - Polt tájékoztatása szerint - ennek fejében Vizoviczki politikusokat érintő információkat bocsátott az ügyészség rendelkezésére. Ám miután az éjszaka hajdani császára a vád szerint bűnszervezetben követte el a terhére rótt, egyébként kiemelkedő tárgyi súlyú bűncselekményeket, az ügyészség úgy döntött, hogy fontosabb a megbüntetése, mint a vele való együttműködés, vagyis nem érdemes „vádalkut” kötni.
Polt Péter - lepődjünk meg! - azt is leszögezte, hogy a Fidesz kampányfinanszírozása bizonyítandó tényként nem merült fel a nyomozás során, ezért nem végeztek ezzel kapcsolatban nyomozati cselekményt. ( Kubatov július végén nyilatkozta: nem kapott a Fidesz támogatást Vizoviczkitól.)
Azokra a kézenfekvő kérdésekre, amelyekre az ügy kirobbanása óta több orgánum, így a Mandiner is választ vár, miszerint: kiket, mely politikusokat érintik a Vizoviczki által átadott információk, ( és miről szólnak) illetve ezen információk alapján indult-e nyomozás, még nem érkezett válasz.
Tippje azonban bárkinek lehet.