Mint írták, a Bács-Reál Kft. évekkel ezelőtt telephelynek bérelt ki egy városszéli területet, majd 2010-ben engedélyt kért veszélyes hulladékok begyűjtésére, szállítására is, és bár a helyi civilek tiltakoztak, az illetékes Alsó-Tisza-vidéki Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség megadta az engedélyt. A határozat több mint négyszázféle veszélyes hulladék begyűjtésére és szállítására vonatkozott, több tízezer tonna mennyiségben.
Egy évvel később viszont már több mint 85 millió forintos bírságot állapított meg a hatóság, de a cégnek csak figyelmeztetést küldtek. A helyzet nem javult, 2011 végén illegális hulladéktárolás miatt a környezetvédelmi hatóság végül betiltotta a cég további tevékenységét. A céget más nevére íratták, de a veszélyes hulladék ott maradt, s már ötödik éve áll elhagyottan a telepen.
A környezetvédők szerint savak, festékek, oldószerek, olajok, egészségügyi veszélyes hulladékok, laboratóriumi vegyszerek maradékai vannak teljesen szabálytalanul, a szigetelés nélküli puszta földre lerakva, hordókban és műanyag tárolókban. A vegyi anyagok sok helyen ki is ömlöttek a tárolóedényekből.
Az illetékes kormányhivatal a Greenpeace érdeklődésére azt közölte, méréseik egyelőre nem mutatnak határérték-túllépést. A szervezet is vett mintát a talajból, s ez a vizsgálat már lényegesen magasabb fém- és ásványolaj-tartalmat talált: 14 fém és félfém komponens közül 9 esetében a határérték 11-szeresét mérték, a teljes ásványolaj-tartalom pedig a határérték 143-szorosa volt. Időközben a civil szervezetek ismeretlen tettes ellen feljelentést tettek, miután hasonló jellegű veszélyes anyagokat találtak lerakva egy közeli erdőszélen is. A hatóságoktól azt várják, hogy mihamarabb, akár állami beavatkozással tisztítsák meg a szennyezett területeket.