bizonyítékok;Mengyi Roland;Voldemort;

Forrás: Facebook/Mengyi Roland

- Újabb bizonyítékok Voldemort Nagyúr ellen

Mengyi Roland fideszes országgyűlési képviselő tagadja, hogy kenőpénzt kért volna egy uniós pályázat kiírásáért, miközben úgy tűnik, közbenjárására tette közzé az Emberi Erőforrások Minisztériuma múlt év októberében - a szakmai szervezetek tiltakozása ellenére - a Modellprogram a szociális szövetkezetek hálózatosodása érdekében elnevezésű félmilliárdos keretösszegű felhívást.

Futó Barnabás, Mengyi ügyvédje azt állítja, hogy a nyomozás során született lehallgatási anyagban csak hivatkoznak a politikusra, de olyan hangfelvétel, amelyen ő maga beszél, nincs. A 168 Óra nagy port kavaró múltheti cikke után, ezen a héten olyan lehallgatási jegyzőkönyv-részleteket is bemutat, amelyekben az egyik szereplő Mengyi Roland. Mint a Népszava is foglalkozott vele, a hetilap egy tavaly indított büntetőügyben tett beismerő vallomások és lehallgatási jegyzőkönyvek alapján számolt be arról a korrupt pályázatkiírási, valamint leosztási rendszerről, amelynek, a lehallgatási jegyzőkönyvek és a vallomások alapján úgy tűnik, Mengyi - aki Voldemort Nagyúrnak szólíttatta magát - volt a minisztérium összekötő embere. A vallomások szerint ő volt az is, aki az uniós támogatásért cserébe "alkotmányos költség" címén ötmillió forintot előre és ötmilliót a végén kért, további feltételként pedig 90 százalékos visszaosztási rátát szabott meg a kiutalt pénzből. Futó szerint Mengyi annyit közölt vele: ismeri a gyanúsítottakat, találkozott velük, szóba került az uniós pályázat kérdése is, de ötmillió forintos előlegről, "alkotmányos költségekről" nem volt szó.

Az ügy öt gyanúsítottja a lehallgatási jegyzőkönyvek szerint arról beszéltek telefonon, mekkora nehézséget okoz nekik összeszedni az első körben ötmillió forintnyi, alkotmányos költségnek becézett kenőpénzt, miközben semmi garancia nincs arra, hogy ezt az összeget viszontlátják, ha végül nem nyernek a beígért pályázaton. Egyikőjük el sem akarta hinni, hogy a pénzt valóban Mengyi kéri, ezért személyes találkozót akart, hogy a képviselőtől is hallja a készpénzben fizetendő "alkotmányos költségeket". A találkozó létre is jött Tiszaújvárosban. "Én rákérdeztem Rolandtól, hogy mi ez az ötmillió forint. Ő erre azt a választ adta, hogy ezt oda kell adni Petinek, hogy tudja adni valaki részére... Roland nem igazán akart velünk vitázni, határozottan mondta, hogy »most öt, ha lezárják, még öt, vagy így, vagy sehogy«. Azt is egyértelműen kijelentette, hogy ezt az összeget Péternek kell átadnunk.”

A Központi Nyomozó Főügyészség vizsgálja a "Voldemort-ügyet", de eddig nem kereste meg a képviselőt. A Hír TV-ben Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség miniszterhelyettese azt mondta: a Miniszterelnökség belső vizsgálatot indított.

Panaszt tett az Uber, mert Magyarországon olyan jogszabály lépett életbe, amely a gyakorlatban betiltja a szolgáltatásukat - írta a vg.hu.