6.oldal;Múltunk;Habsburg Ottó;

- A kisántánt föltétlenül háborús oknak tekintené Ottó trónra lépését

(Prága, augusztus 10.) A sajtó nagy izgalommal kommentálja a koppenhágai jelentéseket, amelyek szerint Habsburg Ottó a dán fővárosba érkezett. Több itteni lap azt írja, hogy Ottó, úgy látszik, semleges területen akar tartózkodni arra az időre, amíg a restauráció kérdésében tárgyalások folynak. Valamennyi lap a legélesebben szembefordul a restaurációval és emlékeztet arra, hogy a kisántánt álláspontja a Habsburg-kérdésben ma is ugyanaz, mint volt kezdettől fogva.

A „Ceske Slovo" azt írja, hogy Csehszlovákia, Jugoszlávia és Románia föltétlenül casus bellinek tekintené, ha Ottó elfoglalná az osztrák trónt. A kisántánt azonnal mozgósitana, ép úgy, mint annak idején, amikor Károly király 1921-ben visszatért Magyarországra.

Az „A — Z." című lap azt állítja, hogy Alfonz spanyol király azért utazott legutóbb Jugoszláviába, hogy hangulatot keltsen a jugoszláv királyi udvarban a Habsburgok mellett. A „Lidove Noviny" így ír: A világháború kitörésének huszadik évfordulója nem a legjobb időpont arra, hogy a Habsburgok érdekében agitáljanak.

"Pontosan ki számít migránsnak? Az Európából betelepülő tanuló - ne adj' isten az Erdélyből, Délvidékről vagy Kárpátaljáról betelepülő magyar - vagy a tízéves kora óta itt élő, nálunk tanuló kínai kislány annak számít-e, vagy csak az, aki a háború sújtotta Szíriából, Afganisztánból, Líbiából menekült el?" - írta Facebookon Pukli István miután kiderült, a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) az Emberi Erőforrások Minisztériumára hivatkozva azt kérte, az igazgatók jelezzék, hány "migránst" iskoláztak be tavaly szeptember óta, mennyien fejezték be a tanévet és hány diáknak maradt fenn a jogviszonya a tanév befejezése után is.