Az összeállítás messze nem mutat teljes képet, mert az olimpiai bizottságok többsége nem hozta nyilvánosságra az összegeket, illetve több országban differenciáltan jutalmaznak, figyelembe vesznek sok szempontot, többek között az adott sportág nemzetközi népszerűségét is.
Az első napon győztes Hosszú Katinka és Szász Emese 35-35 millió (124 ezer euró) forintot kap sikeréért, illetve mindketten számíthatnak 35. életévük betöltése után az olimpiai életjáradékra, amit életük végéig havonta megkapnak. Tavaly bruttó 237 700 forint járt egy olimpiai bajnoknak, a kettő cím után 285 200, hármat követően 332 800 forint volt ez az összeg. Négyszeres olimpiai bajnoknak 380 300, ötszörös vagy többszörös győztesnek 475 400 forintot fizetett az állam.
Az ezüst- és bronzérmesek a fenti összegek 60, illetve 40 százalékát kapják. Számíthatnak az életjáradékra a sakkolimpia, illetve a paralimpia és siketlimpia érmesei is. A járadék összege évente változik, a Sporttörvény szerint a bérből és fizetésből élők átlagkeresetét kapják meg a sikeres sportolók. Tavaly közel egymilliárd forintot (977,79 millió forint) osztottak szét az érmes sportolók között.
Ami a többi országot illeti: az Egyesült Államok 22 500 euróval díjazza a győzteseket, de ezen kívül havi ösztöndíjjal támogatja a legjobb sportolókat, ennek összegéről azonban mindenkivel külön megállapodást köt. Kína az úszóknál 68 ezer eurót fizet a győzelemért, a többi sportágat illetően titkosak az összegek. Japán 43 ezer euróval honorál egy sikert.
Európában nagyon bőkezűek az olaszok, akiknél 150 ezer euróval gazdagodnak az aranyérmesek, Oroszországban 55 ezer eurót ér egy-egy győzelem, Németországban 20 ezer euróval jutalmazzák a legjobbakat, az összeget egy év alatt, havonta utalják át. Ausztriában 17 ezer euróval „hálálnak meg” minden győzelmet. Svédországban nem jár pénzjutalom, az érem színétől függ az olimpia kabalaállatának mérete, melyet az olimpiai bizottság ad a sportolóknak.