A cég közleménye szerint 58 százalék véli úgy, hogy az Európai Unió szempontjából az angolok kilépése rossz döntés volt, csaknem ugyanennyien, 55 százaléknyian állítják, hogy ez Nagy-Britanniára nézve kedvezőtlen, 50 százalék szerint saját országára vonatkozóan negatív.
A magyarok válaszai két megközelítésben eltérők: az átlagnál kevesebben, 49 százaléknyian tartják a Brexit-et kedvezőtlennek az angolokra nézve és sokan, 63 százaléknyian az unió jövőjét tekintve értékelik kritikusan. A magyarok fele is úgy látja, hogy országuk szempontjából ez egy negatív végeredménnyel járó népszavazás volt.
Az uniós tagállamokban a válaszadók 39 százaléka szomorú a britek távozása miatt, 13 százalékuk örülnek ennek. A tagállamokban 53 százalék állította, hogy a Brexit negatív hatást gyakorol majd az unió gazdaságára, 54 százalék szerint így gyengébb lesz az unió egésze, míg 47 százalékuk úgy látja, a kilépés következtében csökken az uniós befolyás a világban. A magyarok sokkal pesszimistábbak a Brexit hatásait illetően: 72 százalékuk szerint visszaveti az unió gazdasági pozícióit, 62 százalék ítéli meg úgy, hogy az angolok távozásával gyengül az EU, és 66 százalék van azon a véleményen, hogy csökken az unió befolyása a nemzetközi folyamatokra.
A nemzetközi online közvélemény-kutatás Belgium, Franciaország, Lengyelország, Magyarország, Nagy-Britannia, Németország, Olaszország, Spanyolország, Svédország és hét nem uniós ország 65 év alatti felnőtt lakosa körében készült közel 13 ezer fő megkérdezésével.