Mindössze 12 hónap telt el azóta, hogy az Egyesült Államok női válogatottja a kanadai világbajnokság fináléjában legyőzte Japánt, az együttes most újabb trófeát szerezhet: megnyerheti az olimpiát. Úgyis fogalmazhatnánk, hogy az olimpiai aranyat csak elveszítheti Jill Ellis együttese. Első ízben Atlantában vették fel a világjátékok programjába a szebbik nem labdarúgását, s az amerikaiak rögtön meg is nyerték a viadalt, négy győzelmet arattak egy döntetlen mellett.
Az ezredfordulón, Sydneyben nem sikerült ugyan a címvédés, de 2004-ben Athénban, 2008-ban Pekingben, majd 2012-ben Londonban is a dobogó legmagasabb fokára állhattak. Legutóbb mind a hat mérkőzésüket megnyerték egészen imponáló, 16-6-os gólaránnyal.
Mindezek alapján nem meglepő, hogy az amerikai női fociválogatott a legsikeresebb a világban. A nemzeti tizenegy hétszer indult világbajnokságon, s háromszor, 1991-ben, 1999-ben, illetve tavaly sem talált legyőzőre. Az előző, 2011-es vb-n ezüstérmes, 1995-ben, 2003-ban, továbbá 2007-ben pedig bronzérmes lett. A közép-amerikai nemzetek viadalán, a CONCACAF-bajnokságban és az Arany Kupán nyolc fellépéséből hetet nyert meg.
Amint a kanadai világbajnokság is megmutatta, mostanság nagyon nehéz még csak pontot is szerezni az amerikaiak ellen. A vb-n egyetlen csapat sem találta meg játékuk ellenszerét. A formaidőzítés is a lehető legjobban sikerült, mert éppen a döntőben nyújtotta a legjobb teljesítményt Jill Ellis együttese: 5-2-re gázolta el Japánt.
A világbajnokság óta számos mérkőzést vívott az együttes, ám egy vereségen (Kína ellen) és egy döntetlenen (Brazíliával szemben) kívül mindegyik találkozón győztesen hagyhatta el a játékteret, s a She Believes-kupát is megnyerte. Az újabb, immár ötödik olimpiai siker attól is függhet, milyen játékkal rukkol elő az együttes legnagyobb sztárja, Carli Lloyd. A 34 éves támadó már igazi legenda az Egyesült Államokban: 2005 óta 224 válogatott mérkőzésén 88 gólt ért el.
Ő lett a legutóbbi vb gólkirálya hat találattal, valamint a torna legjobb játékosa is. Akkori bombaformáját mutatja az is, hogy sorban négy mérkőzésen is eredményes volt. Amit pedig a Japán elleni döntőben produkált, azzal beírta magát a focitörténelembe. Akkor a 16 perc után mesterhármast ért el, s mivel ekkor már csapattársa, Holiday is feliratkozott a góllövők közé, alig több mint negyedórát követően 4-0-át mutatott az eredményjelző.
A minden női tornán az esélyesek között emlegetett brazil válogatott váratlanul gyengén szerepelt Kanadában, ám hazai közönség előtt azt remélik, jobb teljesítményre lesznek majd képesek, mint a fiúk a 2014-es brazíliai rendezésű világbajnokságon. Jól emlékezhetünk arra, hogy Neymarék harmadikok lettek ugyan, de a németekkel szemben elszenvedett 7-1-es vereség az ország labdarúgása történetének legnagyobb szégyene volt. A brazil szövetség 2015-ben lényegében klubcsapattá alakította át a női válogatottat, hiszen rengeteg edzőmeccset vívott, kérdés azonban, ez a módszer sikerre vezet-e.
Vélhetően a brazilokon lesz a legnagyobb nyomás, de ugyanez alighanem az ausztrálokról, a japánokról, a németekről, a svédekről és a franciákról egyaránt elmondható lesz. Mindegyik válogatott éremben reménykedik, de jól tudják: az aranyat igen nehéz lesz elvenni az amerikaiaktól.