fúzió;Budapest Bank;MKB;

- Liberálisok a bankfúzió ellen

A sajtóban felröppent, hogy az MKB új tulajdonosai a Budapest Bankot is megvehetik. Bodnár Zoltán a liberálisok gazdaságpolitikusa tegnap arra szólította fel Varga Mihály nemzetgazdasági és Seszták Miklós nemzeti fejlesztési minisztert, nyilatkozzon arról, hogy milyen terveik vannak a Budapest Bankkal.

Bodnár Zoltán vitatta Nagy Márton jegybanki alelnök kijelentését, amely szerint az MKB-t a pénzügyi intézményrendszer stabilitásának megőrzése miatt kellett megvásárolni a németektől. Az ügyeletet semmilyen közgazdasági racionalitás nem indokolta - tette hozzá. A politikus arról is beszélt, hogy az FHB Bank 2012-ben kötvényt bocsátott ki, hogy rendezze tőkehelyzetét. Akkor azt jelentették be, hogy a kötvényt külföldi befektetők jegyezték le, de minden valószínűség szerint állami finanszírozás történt - közölte. Mindenesetre gyanús, hogy a kormány államtitokká minősítette azt az alapítói határozatot, amelyet Seszták Miklós adott ki a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. részére, akkor, amikor a gyanú szerint visszavásárolták a kötvényeket.

Adattengerbe fulladt a Quaestor-per e heti három tárgyalási napja a Fővárosi Törvényszéken. Tarsoly Csaba, a brókercég tulajdonos-vezérigazgatója és 10 vádlott-társa azért állt a bíróság elé, mert sok tíz milliárdos csalással, sikkasztással és más bűncselekményekkel vádolta meg őket az ügyészség. Azonban informatikai szakemberek meghallgatására is szükség volt, ugyanis több millió elektronikus bűnjel kezelési módszerének értékelésére nélkülük sem a bíróság, sem a védők, de még a vádlottak többsége sem képes.