Az incidens Washington délkeleti kerületében történt, ahol elsöprő többségben afroamerikaiak élnek. Járőröző rendőrautóra nyitottak tüzet egy parkoló autóból.
A rendőrök azonnal viszonozták a tüzet, sebesülés nem történt, és letartóztatták az autóban lévő három nőt és két férfit. A rendőrség egyelőre nem adott tájékoztatást arról, hogy mi motiválhatta a lövöldözőket. Az incidens mindazonáltal nagy visszhangot kapott a sajtóban, hiszen pár nappal a dallasi lövöldözést követően és az országot eluralni látszó tüntetéshullám és faji feszültségek közepette történt.
A 25 éves afroamerikai Micah Johnson tartalékos katona múlt csütörtökön este a hatósági túlkapások ellen rendezett békés tüntetést biztosító rendőröket gyilkolt. Öten meghaltak, hatan súlyos sebesülésekkel még mindig kórházban fekszenek. Az orvlövésszel a rendfenntartók végeztek. A lövöldözés kapcsán Barack Obama amerikai elnök azt mondta, ha Micah Johnson még életben volna, akkor gyűlölet-bűncselekményért állítanák bíróság elé.
Jim Pasco, az egyik rendőrszervezet vezetője az Obamával folytatott találkozó után interjút adott a Politico című lapnak. Elmondta, hogy valamennyi rendőri vezető meglepetéssel s egyúttal megelégedéssel fogadta, hogy az elnök gyűlölet-bűncselekménynek minősítette a dallasi lövöldözést. Ez ugyanis azt jelenti - fejtette ki Pasco - hogy elismeri, az áldozatok faji vagy vallási hovatartozásuk, vagy valamilyen más jellemzőjük miatt kerültek célkeresztbe, s ezért az elkövetőre váró büntetési tétel nagyobb mértékű.
A találkozón részt vett Joe Biden alelnök is. Eredetileg ő tervezte el a találkozót, és vele lett volna a megbeszélés, de Obama - éppen a dallasi tragédia miatt - lerövidítette európai útját, és már vasárnap visszaérkezett Washingtonba. Így ő is részt vett a Fehér Házban tartott eszmecserén. Obama kedden Bidennel együtt a texasi Dallasba látogat, ahol beszédet mond az áldozatokra emlékezve. Beszédet mond George W. Bush volt elnök is, aki Dallas egyik elővárosában él.