A hatóságok szerint 1500, megfigyelők szerint jóval több tüntető a rendőröket kövekkel, palackokkal és petrádákkal dobálta meg, kirakatokat tört be és rendőrautókat rongált meg. A rendőrök könnygázt vetettek be és több randalírozót őrizetbe vettek. Mindkét oldalon többen megsebesültek, pontos számuk egyelőre nem ismert.
A tüntetés helyszínére, a Friedrichshain nevű városrészbe 1800 rendőrt és rohamrendőrt vezényeltek ki, de a nyugalom a demonstráció után sem állt teljesen helyre, a környéken és a német főváros más részein éjjel több autót felgyújtottak. A zavargással végződött tüntetés az egyik utolsó nagy berlini foglaltház - a tulajdonos hozzájárulása nélkül birtokba vett lakóépület - sorsa körüli konfliktus része. A friedrichshaini házat - amelyet a címe után Riager 94-nek (R94) neveznek - a szélsőbaloldali, anarchista szubkultúra egyik központjaként tartják számon a kilencvenes évek eleje óta, és már többször megpróbálták felszámolni.
A viszály június 22-én újult ki, amikor az épület egy részét rendőri biztosítás mellett kiürítették, hogy felújítsanak két lakást menedékkérőknek. Azóta ismét rendszeresek a tüntetések, és a rendőrség ugyan állandóan nagy erőkkel van jelen a környéken, de így is sok rongálás történik, csak az utóbbi két héten 20 olyan autógyújtogatás történt, amely a hatóságok szerint a szélsőbalhoz köthető.
A városvezetés megosztott az ügyben, a kormányzó polgármester, Michael Müller és pártja, a szociáldemokraták (SPD) az ellenzéki Zöldekkel és az R94 szomszédságában álló épületek lakóival együtt tárgyalásos megoldást sürget, az SPD-vel kormányzó kereszténydemokraták (CDU) viszont az erőszakos tüntetések és a rongálások miatt a kemény fellépés folytatása mellett kardoskodnak.