plakátok;Metró Galéria;Puli Space;magyar robot;

FOTÓ: MTI/BALOGH ZOLTÁN

- Puli Space a Metró Galériában

A Metró Galéria plakátjain egy hónapon át tekinthető meg a Puli Space magyar űrprojekt, története a metró M2, M3 és M4 szerelvényeiben. 

A kampány célja, hogy bemutassa a Google Lunar XPRIZE versenyét és benne a Puli Space részvételét a nagyközönség, illetve a lehetséges támogatók előtt - mondta kiállítás keddi megnyitóján Pacher Tibor, a Puli csapatvezetője.

A magyar projekt célja, hogy 2017. december 31-ig sikeresen végrehajtsa a kiírás szerinti feladatokat: eljuttassák a Holdra a magyar robotot, amelynek legalább 500 métert meg kell tennie az égitest felszínén, és nagy felbontású videót és képeket kell visszaküldenie a Földre. Az első csapat, amelynek ez sikerül, elnyeri a húszmillió dolláros fődíjat, a második csapat pedig ötmillió dollárt kap.

,,Ahhoz azonban, hogy Magyarország negyedik nemzetként eszközt juttasson a Holdra, a Puli önereje nem elég, nemzetközi partnerei mellett feltétlen szükségünk van a magyar emberek, cégek és az állam szerepvállalására, anyagi támogatására is" - tette hozzá a csapatvezető.

A harmincmillió dollár összdíjazású Google verseny, a világ minden táján kihívás elé állítja és inspirálja a mérnököket és a vállalkozókat, hogy kifejlesszék a robotalapú űrkutatás olcsó metódusait.

Ordítva tiltotta meg a Budapesti Közlekedési Központ fődiszpécsere az 58-as buszjárat egyik sofőrjének, hogy akár csak egyetlen percre megálljon bárhol is, hogy elvégezze a dolgát. Az érintett sofőr ugyanis három egymást követő napon, de szolgálatonként mindössze egyszer elment az Etele téri BKV-pihenő mosdójába, mivel az ő járatának egyik végállomásán sincs szociális helyiség – adta hírül az Egységes Közlekedési Szakszervezet (EKSZ).