Az Átlátszó megszerezte a Közbeszerzési Döntőbizottság határozatát, amelyből kiderült, hogy 29 alapítványi szerződés vizsgálata már el is kezdődött, és ezek száma egyre szaporodik. Ezek között éppúgy megtalálható a Magyar Építő csaknem egymilliárdos szerződése az Ybl-villa átalakítására, mint a Made in Heiszler Kft. három alapítvány által belsőépítészetre, IT munkákra kötött 30 milliós szerződése, miközben a Made in Heiszler fő tevékenységi köre divat- és formatervezés.
A közbeszerzési eljárás lefolytatásának elmulasztása miatt kiszabható büntetések milliós nagyságrendűek lehetnek. Legfeljebb azonban a szerződés értékének 15 százalékáig terjedhetnek és a meg is semmisíthetik az így létrejött kontraktust, sőt egyes esetekben feljelentést is tehet a Közbeszerzési Hatóság.
Az Együtt a Pallas Athéné Domus Mentis Alapítvány (PADMA) kecskeméti működésének furcsaságaira hívta fel a figyelmet. Mint Hugyecz Zoltán a párt kecskeméti politikusa blogbejegyzésében írja, az alapítványok ötmillió forint alatti költéseit vizsgálva fedezte fel, hogy MNB kecskeméti PADMA alapítványa összességében több mint 9 millió forintos szerződéseket kötött a városi TV-vel és a helyi média más szereplőivel. "Így már érthető, a helyi média miért hallgatja el a kecskemétiek elől a valóságot, illetve a mindannyiunkat foglalkoztató, de a polgármester asszonyra nézve botrányos eseteket" - írta Hugyecz. A helyi médiában nem foglalkoznak például az egyetem körüli botrányokkal: feltűnően nem érdekel senkit, miért áll az építkezés, holott a rektor is a 2017-es évet jelölte meg az átadás lehetséges időpontjaként. Minden kecskeméti számára nyilvánvaló, hogy ez a határidő igencsak nehezen tartható, tekintettel a közbeszerzésekre és a kivitelezésre. Emellett fény derült arra is, hogy az MNB kecskeméti alapítványa, melynek kuratóriumi elnöke Varga László nyugalmazott református lelkész, folyamatos szerződéssel támogatja a a Dunamelléki Református Egyházkerületet is.