43 milliárd forintért teflon bevonatú fordított nyílvesszőkre és terepszínű, 100% műszálat tartalmazó kapcákra írt ki közbeszerzést a honvédelmi miniszter a XIII. Tell Vilmos Íjászezred számára. A tendert Pénztáros Lőrinc mangalicaszerelő nyerte 54 milliárdos ajánlatával. A regionális EU-átkozódandárok somogyi rosseb-készletének beszerzésére nem érkezett érvényes ajánlat.
Igaz ez a hír? Mondjuk, hogy ma még nem.
Csontváry Kosztka Tivadar pécsi múzeumát Felcsútra, egy stadion formájú épületbe álmodta meg a pályázatra egy vicces mérnök, mely terveket az állam vakbuzgó csinovnyikjai komolyan vettek, és megvettek – félmillió nettó forintért.
Igaz ez a hír? Bizony, igaz!
Hazai piacon kapható, magyar gyártású, alacsony fogyasztású elektromos kisteherautókat vásárolnak a falvak uniós és állami forrásból, hogy a halk, mozgékony, környezetbarát járművekkel gyűjthessék be – a nagy, büdös kukások helyett - a kistelepüléseken a szelektív hulladékot.
Igaz ez a hír? Nem, nem igaz.
Nagyvázsonyban narancssárgára festett, kézzel billenthető, sárga villogóval ellátott lovas kocsikkal gyűjtik a szemetet egy hulladékgazdálkodási egyensúlyjavító projektjavaslat keretében. A házhoz menő szelektív begyűjtés országos kiterjesztése, 6 millió lakosra, 2020-ig kötelező. A lovas kocsis begyűjtés folyamatának modellezése jelenleg Nagyvázsonyban történik. A lovas kocsis rendszer hazánk településeinek 75 százalékában alkalmazható lesz, a további rezsicsökkentés érdekében.
Nincs kérdés: a hír igaz.
Ez (is) ma a mi hazánk.