Jogkereső;EU;Lázár János;

- Mellébeszédek

Jó szívvel nem tudnék a bennmaradásra szavazni az uniós tagság ügyében” – mondta Lázár János. a Miniszterelnökséget vezető miniszter. Vagy nem menne el, vagy pedig nemmel szavazna – tette hozzá. Szerinte Európa nem egyenlő az Európai Unióval, illetve az EU nem alkalmas arra, hogy Európa értékeit és érdekeit megvédje. Lázár hangsúlyozta, hogy ez nem a kormány, hanem az ő álláspontja. A kormány mindenesetre nem kíván hasonló kérdésben népszavazást tartani. A britek az illegális, ellenőrizetlen bevándorlás miatt döntöttek az EU-ból való kilépés mellett – legalábbis ez a kormány véleménye Lázár János szerint.

Én mindenképpen támogatom Lázár János kilépését az Unióból, ha ő úgy döntene. Jómagam a tömegek uszályába kerülve bent maradnék azzal a több mint 60 százaléknyi honfitársammal, akik viszont minden közvélemény-kutató cég szerint hasonlóképp vélekednek.

Az unió nem egyenlő Európával, ezzel Lázár igazat is mond, ami lám olykor megesik vele. Kétségtelen, hogy, földrajzi értelemben Oroszország és Fehéroroszország is Európa része.

Az is roppant figyelemre méltó, amikor a csúcsminiszter arról értekezett, hogy biza’ az Unió nem alkalmas az európai érdekek és értékek megvédésére. Mondta ezt egy olyan kormány frontembere, amelyik minden lehetséges módon az Unió gyengítésére, az európai értékek lerombolására törekedett és törekszik mind a mai napig. Például úgy, hogy a magyar kormányfő, gyakran törleszkedik a Kreml urához.

Az pedig már a szokásos lázári nettó hazugság, hogy a britek az ellenőrizetlen bevándorlás miatt léptek ki. Pontosabban nevezhetjük ezt részigazságnak, de csúsztatásnak is. A Brexit "sikerében" ugyanis valóban nagy szerepe volt az ellenőrizetlen, de nem illegális bevándorlásnak. Csak éppen nem a közel- s távol-keletről, hanem a Kelet-Európából beözönlő, közöttük több mint százezernyi magyar megélhetési "migráncsból" lett elege főleg azoknak, akik nem is nagyon találkoztak velük. A vidéki, kisvárosi, falusi Anglia elégelt meg minket, a lengyeleket, bolgárokat, románokat. Mert Orbán Viktor, vagy Lázár János mondhat itthon amit akar, a szigetországban a voksolók nagyobbik fele bizony csak megélhetési migránsoknak tekintette az uniós munkavállalókat, akik nélkül egyébként bedőlne az egészségügy, az építő- és szolgáltató ipar.

Van itt ezen kívül is némi apróság, amin talán érdemes elgondolkodni. Lehet-e magánvéleménye a kormány, a miniszterelnök után legfontosabb emberének olyan, az ország számára létfontosságú ügyben, mint az Unióban való bent maradás, vagy kilépés. Vagy ez a kétfenekű beszéd, a "ha így lenne, akkor én úgy, de azért mégsem", csupán Lázár János "írói munkásságának" része. De hát ő nem író és egy középszerű költőt, bár kiváló sárgabarackmag kereskedőt éppen most rúgott ki. Barátilag.

Engem személy szerint egyáltalán nem érdekel Lázár János magánvéleménye, mert nem ezért fizetem, fizetjük.

De lám, mégsem magányos kilépő Lázár, mert nagy ívű kijelentésének másnapján egy egykori Soros-ösztöndíjas, Kovács Zoltán kormányszóvivő egy beszélgető műsorban azt találta mondani, hogy ha lenne ilyen referendum, amennyiben a migrációs kérdés kapcsán tennék fel a kérdést, akkor igen, ő is az Unióból való távozást támogatná. Ennek a megszólalásnak legalább már értelme sincsen.

Vagy ha van, ezeknek a bornírt fecsegéseknek ésszerű magyarázata talán annyi, hogy a Fidesz mogulok továbbra is szeretnék a magyar adófizetők pénze mellett az uniós források nagyját is lenyúlni, egyúttal pedig a Brexit után zsarolni Brüsszelt a magyar kilépéssel.

A Brexit és egy esetleges Hunxit között az lenne a legnagyobb különbség, hogy ha Orbán kivezetné az országot az unióból legföljebb egy megkönnyebbült sóhaj hallatszana Brüsszelből, míg mi megtapasztalhatnánk, milyen a szakadék alján lenni.