A párt külpolitikai szakértője a brüsszeli EU-csúcs eseményeit elemezve úgy látta, hogy ez csak a bizonytalanságot erősíti. Azt szorgalmazta, hogy lehetőség szerint minél hamarabb zárják le a folyamatot. Szent-Iványi István szerdai, budapesti sajtótájékoztatóján azt mondta, azon sem szabad gondolkodni, hogy az Egyesült Királyság milyen feltételekkel maradhatna az EU tagja. Szavai szerint a liberálisok sajnálják a brit kiválást, de egy ilyen népszavazás után Nagy-Britannia soha többé nem lehetne az unió konstruktív tagja, a bennmaradás "inkább növelné, mintsem csökkentené" a bajt.
Hangsúlyozta, továbbra is úgy tekintenek Nagy-Britanniára, mint akikkel közösek az értékeik és az érdekeik. Kiemelte, hogy az Egyesült Királyság továbbra is a NATO tagja, Magyarországon a brit cégeknek körülbelül kétezer vállalatban van tulajdonrésze, miközben több százezer magyar dolgozik a szigetországban. Biztosítani kell, hogy sem a gazdaság, sem a munkavállalók vagy az állampolgárok érdekei ne sérüljenek - nyomatékosított.
A politikus helytelenítette, hogy az EU-csúcson a visegrádi országok (Lengyelország, Magyarország, Szlovákia és Csehország) az Európai Bizottság (EB) jogkörének korlátozását sürgették, Varsó pedig a bizottság elnökének, Jean-Claude Junckernek a menesztését kérte. Ehelyett arra szólította fel a magyar kormányt, hogy tartózkodjon "az unió további rombolásától".
Szent-Iványi István egyúttal szolidaritását fejezte ki az az isztambuli terrortámadás áldozatai és azok hozzátartozói felé. A politikus azt mondta, hogy az Iszlám Állam gyalázatos gyáva merényletet követett el, és mindent meg kell tenni, hogy a szervezet eltűnjön.