A kapcsolatok normalizálására azóta több próbálkozás is történt, mindeddig sikertelenül. Törökország három feltételt szabott: Izrael nyilvános bocsánatkérését, az áldozatok családjainak kárpótlását, illetve a gázai blokád feloldását. A bocsánatkérés viszonylag gyorsan megtörtént, Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök bocsánatot kért Törökországtól és az áldozatok hozzátartozóitól, majd a kárpótlásban is megállapodtak.
A gázai blokád feloldása azonban ezúttal is elmaradt, a most aláírt megállapodás csak enyhít azon. Csupán Törökország számára részben feloldja a Gázai övezet szárazföldi blokádját is, lehetővé teszi, hogy Ankara humanitárius segélyt küldjön a térségbe. Törökország rövidesen megnyit Gázában egy 200 ágyas kórházat, lakóingatlanokat épít, valamint biztosítani szándékozik a térség víz- és áramellátását. (A legutóbbi 2014-es gázai háború lezárása után is nemzetközi donorkonferencián gyűjtöttek pénzt a gázai újjáépítésre, amely azonban késlekedik. Izrael szerint a Gázát uraló Hamász az Erős Szikla hadműveletben megsemmisített harci infrastruktúrája és az alagútrendszer újjáépítésére használja a nemzetközi segélyt.)
Törökország azt vállalta, hogy a Hamászt visszatartja a terrormerényletektől.
Az egyezmény értelmében Izrael és Törökország normalizálja a diplomáciai kapcsolatokat is, mindkét ország ismét nagyköveteket jelöl ki.
A Hamász közleményben köszönte meg Ankarának a török erőfeszítéseket. Háled Mesaal, a Hamász emigrációban élő elnöke a megállapodás véglegesítése előtt, múlt héten is találkozott Recep Tayyip Erdogan török államfővel. A Hamász közlemény köszöni „Erdogan elnöknek és a török népnek” a támogatást és hangsúlyozza, reméli, Törökország a jövőben is a palesztin nép támogatója marad és mindent megtesz majd a gázai blokád eltörléséért. A második számú iszlamista palesztin csoport azonban jelezte, elutasít mindenféle megállapodást a ”cionista ellenséggel”, visszautasítja, hogy bármely arab vagy muzulmán fél rendezze kapcsolatait a zsidó állammal.