Foci, terror
Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter tehát széles mosollyal indított, örömét fejezte ki a magyar futball jelenlegi állapotát illetően, valamint gratulált mindenkinek, akinek bármi köze is volt az Európa Bajnokságon eddig mutatott teljesítményhez. Ezután azonban megjelentek a felhők a miniszteri homlokon, az átkötés a migránsügyre profi volt: kicsit még időztünk Franciaországban a stadionok környékén, ahol azonban veszély is leselkedik a szurkolókra, a terror ugyebár bármikor lecsaphat. A miniszter közlése szerint titkosszolgálati információk szerint növekedett a terrorveszély Franciaországban, vannak biztonsági kockázatok, az elmúlt 48 órában pedig romlott a helyzet.
"Migránsok"-Brüsszel
Innen pedig már csak egy apró kanyar, és rögvest meg is érkeztünk a migránsokhoz, Brüsszelhez, kényszerítéshez, kvótareferendumhoz. Megtudhattuk: a pénteki kormányülés témái között szerepel majd az Alkotmánybíróság döntése a kvótanépszavazásról, ezzel pedig minden akadály elhárult az őszre tervezett népszavazás elől. Az Európai Tanács a jövő héten foglalkozik ülésén a migránskérdéssel - tette hozzá Lázár János.
Az minden bizonnyal kötelező kűr e témában, hogy a miniszter ismét elmondta, hogy mi nem nem soha, nem fogadunk be senkit. Más országok mintegy 45 ezer migránst toloncolhatnak vissza Magyarországra, de mi nem fogadjuk be őket, mert Görögországba kell őket visszatoloncolni. Nincs jogi lehetőség a befogadásukra, illetve ahogy Lázár János fogalmazott: Nem tudunk nekik helyet biztosítani.
Brexit
A miniszter rátért az Európa jövője szempontjából igen fontos brit népszavazásra, mint mondta az Európai Tanács jövő heti ülésén téma lesz a kontinens jövője is, ennek kapcsán a kormány álláspontja már ismert - jelezte Lázár - például a magyar kormányfőnek a brit lapokban feladott, a brexit ellen kampányoló hirdetéséből. Nagy-Britannia mindig kiváló szövetségese volt Magyarországnak, a döntést a britek bölcsességén múlik most - szögezte le a Miniszterelnökséget vezető miniszter, jelezve: a brit népszavazás eredménye ugyancsak témája lesz a pénteki kormányülésnek.
Pénteki kormányülés
A pénteki kormányülésen téma lesz a mintagazdaságok kérdése,a tejtermelők problémája, a kerékpárutak- és a turistaház fejlesztés kérdése is. De szóba kerül a Liget Projekt, a Kossuth tér további felújítása, a Ludovika Campus fejlesztései, a Magyar állami Operaházé is, valamint lezárják az összes, uniós forrásból megvalósuló vasúti és közúti fejlesztés kérdése is.
Köztisztviselők
Nos igen, lázadoznak, lázadoznak: szerdán figyelmeztető sztrájkot tartottak az ország több mint száz önkormányzati hivatalában, szerintük ugyanis a munkájuk nincs megbecsülve, megalázóan alacsony bérekért dolgoznak a köz-ért. Lázár Jánosnak természetesen akadt erről mondanivalója, miszerint: a kormány kész arra, hogy az önkormányzati érdekszövetségekkel és a szakszervezetekkel is egyeztessen az önkormányzati szférában felmerült béremelés-igényről. Ám az egy kis gond, hogy valójában nem kormányzati területről van szó, az érintetteknek ugyanis az adott önkormányzatok a munkáltatóik, így a kabinet legfeljebb jogszabályi könnyítésekkel tud segíteni.
Táboroztatás
Idén mintegy 170 ezer gyerek jut nyári ingyenes étkezéshez a rendelkezésre álló 5,3 milliárd forintból - tájékoztatott a miniszter, aki szerint így majdnem minden gyerek kap napi egyszeri meleg étkezést. Azt is elmondta, hogy a kormány további mintegy 4,4 milliárd forintot fordít az Erzsébet Program keretében - Erdélyben, Fonyódligeten és Zánkán - gyerekek ingyenes táboroztatására.
Spéder-szalagok
És az mióta szokás, hogy barátok egymás között beszélgetve, rögzítik azok tartalmát? - ezt a Népszava újságírója, Fazekas Ágnes kérdezte, amikor erre lehetőséget adott a miniszter. Gyaníthatóan ugyan mindenki azonnal tudhatta ( ha esetleg mégsem, lásd: Mit rejthetnek a Spéder-felvételek?) miről is van szó, Lázár János azonban nevetgélve értetlenkedett, azt állítva, fogalma sincs mire utal a kérdés, és különben is kánikula van, neki nem fog olyan gyorsan az agya, mint az újságíróknak, hehehe. Kollégánk ekkor készséggel a miniszter segítségére sietett, ám a válasz meglehetősen kurta volt: nem tudom, őszintén mondom, nem tudom.
Hát így.