Hiába a nyomozás folytatását kérő két politikusi beadvány, a hatóság nem úgy látja, hogy lenne még mit feltárni az ügyben - írja az Index. A két beadványt megvizsgálták, és megállapították, hogy "azok tartalmuk alapján a korábban már befejezett nyomozás továbbfolytatása iránti kérelemnek tekintendők". A Fővárosi Főügyészség megállapította azt is, hogy a beadványok alapján a nyomozás továbbfolytatásának az ügyben nincs helye.
A beadványok azért érkeztek az ügyészségre, mert a kitiltási ügyben a bíróság más következtetésre jutott, mint amit az ügyészség a vádiratban állított, vagyis hogy Tábor Viktor vádlott magánakciója volt a Bunge lehúzásával való próbálkozás. A bíróság ehhez képest ítéletében kimondta, hogy szerintük nem erről volt szó, Tábor valós ajánlatot közvetített az amerikai cégnek, így értelemszerűen kellett, hogy álljon mögötte valaki - idézte fel az esetet az Index.
Ahogy lapunk is beszámolt róla, a nem jogerős ítélet szerint Tábor Viktor, akit korábban a kitiltási botrányt is előidéző korrupciós ügy egyetlen vádlottjaként tartottak számon, csak postás volt, üzenetet közvetített és nem a saját szakállára dolgozott, mint ahogyan az ügyészség állította. A háttérben álló megbízót a bíróság nem nevezte meg. Ugyanakkor az ügy egyik legfontosabb tanújának, a Bunge lobbistájának vallomása szerint Heim Péterről és a Századvég Gazdaságkutatóról van szó, Tábor legalábbis rájuk hivatkozott. A Fővárosi Törvényszék két év, három év próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte a férfit.
A kitiltási botrányként elhíresült ügyben 2015 december 18-án egyévnyi nyomozás után emelt vádat az ügyészség Tábor ellen, aki szerintük „vesztegetést színlelve befolyással üzérkedett”. A találkozó után a Bunge-lobbista, Torba Tamás értesítette a céget, amely az ajánlatot visszautasítva elindította a bürokratikus folyamatot, a vége a kitiltási botrány lett, amely során hat embert tiltottak ki az Egyesült Államokból. Heim nem cáfolta, hogy rajta lenne a listán, de sokáig azt mondta, nem tud róla. A Századvég Gazdaságkutató elnökét tanúként meghallgatták, ám tagadta, hogy kapcsolata lenne Táborral vagy a vállalattal. Vida Ildikó korábbi NAV-elnök viszont elismerte, hogy több NAV-vezetővel együtt rajta van a listán. Azt mindketten tagadták, hogy korrupciós ügyben lennének érintettek.