A céggel a kormányváltás után, 2011-ben kötöttek szokatlanul hosszú, tíz évre szóló bérleti megállapodást azzal, hogy a szerződés felmondásakor elszámolnak. Ezzel akadtak gondjai a Cortina Fidesz-közeli ügyvezetőjének, Nagy Károlynak, aki 2010-ben még a Fidesz képviselőjelöltje volt Zsámbékon, cégével pedig 2005 óta a Kubatov Gábor vezette Polgárok Házának nyújt vendéglátós szolgáltatásokat. A per miatt csúszhat a Pecsa bontása, ami miatt pedig csúszhat a helyére tervezett új Nemzeti Galéria építése is.
Ahogy arról a Népszava is beszámolt, ősszel végleg bezár az egykor népszerű ifjúsági szabadidőközpont, a városligeti Petőfi Csarnok. Először négy éve merült fel, hogy megszűnik az 1980-as évek második felének kultikus szórakozóhelye, azonban akkoriban még megoldást nyújtott az épület további sorsára nézve az ott működő éttermet üzemeltető cég, amely bejelentette, hogy további tíz évig bérli a fővárostól a PeCsát. Az intézmény nevét ekkor hivatalosan megváltoztatták Pecsa Music Hall-ra, majd körülbelül két éve átkeresztelték Petőfi Rendezvényközpontra. 2013-ban az állami tulajdonban lévő Széchenyi Tőkealap-Kezelő Zrt. 59 millió forintos kihelyezett tőkével támogatta a csarnokot, ezáltal biztosítva a felújítási munkálatok jelentős részét. Azonban a hónapokig tartó korszerűsítés ellenére Baán László, a Múzeumi Negyed miniszteri biztosa bejelentette, hogy lebontják a Petőfi Csarnokot.
Az első kormányzati közlések szerint zöld területté alakították volna át a helyszínt, mostanra azonban már biztos: a Petőfi Csarnok helyén fog állni az Új Nemzeti Galéria, amely a Ludwig Múzeum épületével egészül ki. A döntés pedig olyannyira véglegesnek számít, hogy a PeCsától alig néhány méterre lévő Közlekedési Múzeum repüléstörténeti tárlatát, amely az épületben volt kiállítva, már el is költöztették.
A Petőfi Csarnok már hosszú ideje nem tartozik Budapest kulturális életének kiemelkedő helyszínei közé. Egykor viszont népszerű könnyűzenei koncerteknek biztosított otthont, zenészek és a közönség életében is meghatározó zenei, kulturális események zajlottak ódon falai között. "Amikor húszéves működés után 1984-ben bezárt a budai Ifjúsági Park, ahol mi is tízezres tömeg előtt léptünk fel, a városvezetésnek új ifjúsági szabadidőközpont után kellett néznie. A Karthagót érte a megtiszteltetés, hogy 1985-ben megnyithattuk az ifipark pesti párjaként beharangozott Petőfi Csarnokot" - árulta el korábban lapunknak Szigeti Ferenc, a Karthago zenekarvezetője, gitárosa.