A lap szerint a megkülönböztető jelzést adó készülék használatára nagyon szigorú szabályok vonatkoznak, az autón kikapcsolva is csak indokolt esetben lehet. Ennek ellenére a kocsit többször is látták a IX. és a X. kerületben kék lámpával a tetején, amiről a közintézmények honlapja alapján kiderítették, hogy Bodnár Attila, a Bajcsy-Zsilinszky Kórház főigazgatója a sofőrje.
Bodnár nem vitatta, hogy valóban az ő autója volt, ám ha hibázott – azaz a kék lámpa tényét – feledékenység okozhatta. "Egy ekkora intézmény vezetőjeként az előttem álló feladatokra koncentrálok, és bizony az is előfordul, hogy valahol hirtelen megállok, hogy bedobáljam az élethez szükséges dolgokat" - nyilatkozta a lapnak a főigazgató, de azt már nem tudta megmondani, miért állt áprilisban a Lurdy Ház előtt. A Népszabadság a Facebook-profilok alapján arra jutott, hogy a kocsi akkor Bodnár fiára és annak barátnőjére várhatott, családi, hétvégi bevásárlásra használhatta a kocsit.
Bár jogszabály nem tiltja a szolgálati kocsi családi igényekre való használatát, ám megkülönböztető jelzést csak kiemelt államérdekből vagy közérdekű feladatok ellátása közben lehet kitenni. Egészségügyi intézmények esetében pedig külön kell kérvényeznie a lámpát a rendőrségtől, amit meg is tettek: nyilvántartás szerint az autó sürgősségi betegellátásra szolgál. A kék lámpát akkor lehet felszerelni, ha feltüntetik az autón, hogy ki és milyen célra használja. Ezt pedig 15 nappal az engedély megszerzése után kell megtenni, amit Bodnár autóján nem lehetett látni. A főigazgató szerint készült ilyen felirat, de mivel nincs meg a rutinja, így elfelejthette azt felhelyezni, arra azonban már nem tudott válaszolni, miért parkolt tilosban az autóval.
Tényi István, a fideszes feljelentő-bajnok szerint az ügyben felmerülhet a megkülönböztető jelzést adó készülékkel kapcsolatos szabálysértés elkövetés gyanúja, ezért a vonatkozó rendelkezések alapján az ügy kivizsgálását kérte a Budapesti Rendőr-főkapitányságon.