Orbán Viktornak nincs nagy szerencséje a hozzá közel állókkal – írja az akadémikus, felidézve a volt koalíciós partnerek (Dávid Ibolya, Herényi Károly) perét, majd az Orbán–Simicska-háborút. Solymosi érthetetlennek nevezi, hogy a kormányfő miért állt ki Schmitt Pál mellett akkor is, amikor már sokan érezték, a doktori értekezés körüli afférral, saját magukon kívül, az országra hoznak szégyent.
"Miért kell a miniszterelnöknek nevezetes eseményeken a lemondatott elnökkel még most is tüntetően díszelegnie, (…) hiszen annyi olimpiai bajnokunk van, más kiválóságokról nem is beszélve - teszi fel költői kérdését az akadémikus, aki azt sem érti, miért kellett az MNB-botrány kitörése után teljes bizalmáról biztosítani Matolcsy György jegybankelnököt.
"Hogyan engedhette meg ez a nemzeti elkötelezettségét hangsúlyozó kormány az MNB titkolózását, különleges költekezését, amikor számos területen elképesztő hiányosságok vannak? Amikor a pedagógusok, az egészségügyi dolgozók folyamatosan harcolnak a jobb élet- és munkakörülményekért? Hogyan tekintett el a keresztény elkötelezettséggel dicsekvő kormány és az MNB a devizahitelesek megsegítésétől a megtakarított 280 milliárdjából? Miféle lelketlenség, önzés, embertelenség bújik meg e kijelentés mögött?" - kérdezi írásában Solymosi, aki attól tart, hogy az MNB különleges gazdálkodása, az „érdemesek” közötti pénzosztogatás nem arat nagy sikert az unió országai között.
A Széchenyi-díjas akadémikus kitért Mészáros Lőrincre is, az „ismeretlenség homályából” felnőtt új pénzügyi zsenire is, aki szerinte biztos, hogy nem fordulna Orbán Viktor ellen. Solymosi a vízvezeték-szerelőből milliárdossá lett vállalkozó kapcsán érdekességként említi, hogy az elvesztett 2002-es választás után a Fidesznek még a konzervatív, alkotó értelmiség támogatása volt a fontos, a győzelem után azonban megfeledkezett róluk.
Solymosi Frigyes teljes írását ide kattintva olvashatják!