A vasárnapig tartó rendezvény ellen 16 tüntetést hirdettek meg, demonstrál a többi között a Hazafias Európaiak a Nyugat Iszlamizálódása Ellen (Pegida) nevű mozgalom is.
A 64. Bilderberg Találkozón 20 országból mintegy 130 vendég vesz részt, többségük magas rangú politikus vagy döntéshozó az üzleti életből. Köztük van a német kormány három minisztere is, Wolfgang Schäuble pénzügyminiszter, Thomas de Maiziere belügyminiszter és Ursula von der Leyen védelmi miniszter. Angela Merkel nem vesz részt a találkozón, amely „titkossága” miatt az egyik leginkább bírált nemzetközi esemény.
A német Baloldal bírálta a kormánytagok részvételét, Axel Trosst, a párt képviselője úgy fogalmazott, hogy „nincs rendben, hogy német kormánytagok részt vesznek a konferencián. A Bilderberg csoport találkozóinak mindig van egy olyan rossz mellékíze, hogy ott titokban sugdolóznak, és senki sem tudja, hogy mi történik valójában" - mondta Troost.
A német baloldal álláspontja szerint a Bilderberg konferencia idejétmúlt, "anakronisztikus", hiszen az ilyen típusú eszmecserének vannak nyilvános fórumai is, mint például a legfejlettebb iparú országokat összefogó G7 csoport találkozói vagy a davosi Világgazdasági Fórum. A kormány álláspontja szerint azonban nincs azzal baj, hogy a fórum nem nyilvános, a "Bilderberg-konferencián informális eszmecsere zajlik aktuális politikai, gazdasági és társadalmi ügyekről", ami fontos a német kormánynak, azzal együtt is, hogy a találkozón "nem kell konkrét eredményeket elérni".
Az 1954-ben megalakult csoport az első találkozó helyszínéről, az Oosterbeek nevű hollandiai település De Bilderberg nevű szállodájáról kapta a nevét. Tavaly az ausztriai Telfsben tartották éves találkozójukat.