Népszava;CÖF;bértollnok;

Népszava fotó

- A CÖF rárontott a Népszava „bértollnokaira”

Reagált csütörtöki cikkünkre a Civil Összefogás Fórum (CÖF) nevű szervezet, amelynek - a háttérben álló - támogatóikról nem sokat lehet tudni. Közleményüket változtatás nélkül közöljük:

A CÖF támogatásáról folyamatosan visszatérő mesékkel traktálja a Népszava az olvasóit, arról azonban nem szól, hogy az alapítvány kizárólag hazai támogatású, szemben a Soros- és norvég pénzek által megfizetett, 'Népszava-típusú' bértollnokokat alkalmazó médiumokkal. A civil törvényt pedig a szerkesztőknek csak egyszer kellene elolvasni, és rögtön megírhatnák olvasóiknak, hogy az kizárja Csizmadia Lászlót a NEA-ból (Nemzeti Együttműködési Alap - a szerk.) pályázat alapján elnyerhető pénzek elbírálásából, s annak bármiféle osztásából. A NEA elnöke 50.000,-Ft költségtérítés mellett a szervezet működését koordinálja. A több ezer civil szervezet partnerségét és együttműködését élvező alapítványunk folyamatosan növeli közösségét, példa erre a közel 15 ezer szellemi honvédőnk is. A CÖF-CÖKA minden évben, szabályosan, a törvényi előírásoknak megfelelően a honlapján közli pénzügyi elszámolását, amit bírósági letétbe helyezett. Felszólítjuk a 'Népszavát', nyilvánosan sorolja fel tulajdonosi hátterét, pénzügyi támogatói nevét és az onnan kapott összegeket, hogy olvasói lássák, miből finanszírozhatja álságos írásait. Addig is a szerkesztőség szíves figyelmébe ajánljuk azt a közmondást, miszerint 'a hazug embert hamarabb utolérik, mint a sánta kutyát.

Csak ennyi....
1. Nem állítottuk, hogy a CÖF külföldi pénzt kap. Ellenkezőleg, azt állítjuk, hogy homályos magyar forrásokból, többnyire kormányzati pénzt (közpénzt) költ kormányzati kampányokra (is).
2. Csizmadia úrnak be kellene bizonyítania, hogy a Népszava Soros-, vagy norvég pénzeket kap. Nem sikerülne neki. Sajnos.
3. Sajnáljuk a NEA elnökét, hogy 50 ezer forintért kénytelen koordinálni a szervezet működését, amely a civileknek jutó állami pénzeket elosztja. Sajnáljuk azért is, hogy ebbe nincs beleszólása, bár ezt - a törvény ellenére - nem hisszük el neki.
4. A CÖF nyilvános adatközlésre kötelezett civil szervezet (mint a többi is). Mi is a CÖF honlapján közzétett adatokból idéztünk. A Népszava ezzel szemben magánkézben lévő gazdasági vállalkozás. Tájékozódásra ajánljuk a cégbíróság nyilvános adatbázisát, ahol már a 2015. évi zárómérlegről is informálódhat Csizmadia úr. (A szerk.)



Elutasította a Fővárosi Törvényszék csütörtökön kihirdetett elsőfokú, nem jogerős ítéletében a Hóman Bálint történész, 1930-as -40-es években közoktatási miniszter és országgyűlési képviselő akadémiai tagságának visszaállítása érdekében benyújtott keresetet. A törvényszék alapvetően eljárási okokból utasította el a keresetet: álláspontja szerint a felperes, Hóman Bálint távoli hozzátartozója nem volt jogosult ennek a pernek a megindítására. De szóbeli indoklásában a bíró kitért arra is, hogy megítélése szerint nem jogi, hanem történelmi szakkérdés, hogy Hóman Bálint nyilas volt-e.