Vargáné Sürü Renáta jegyző a helyi választási bizottság ülését követően elmondta, hogy a körzet 3671 szavazásra jogosult polgára közül összesen 1177-en járultak az urnákhoz, ami 32,06 százalékos részvételi arányt jelent. A kormánypárti jelölt 422 szavazatot szerzett, Huszti Zsolt (DK) 243, Barta Endre (Jobbik) 203, Selyem József (MSZP) 98, Pappné Grabant Ilona (PM) és Gebei Bálint (független) 84, Orha Zoltán (független) 19, Harsányi Péter (SZDP) 1 voksot gyűjtött, Balogh Péter (Magyar Munkáspárt) egyetlen szavazatot sem kapott.
Az időközi önkormányzati képviselő-választásra azért volt szükség a választókerületben, mert lemondott a gyilkossággal gyanúsított Gál Roland (Fidesz-KDNP) képviselő, akit ezt megelőzően Dunaújváros közgyűlése valamennyi bizottsági tagságából, tanácsnoki és felügyelőbizottsági tisztségéből visszahívott.
A kampányban a kormányoldal mindent bevetett: múlt héten a Modern Városok Program keretében a városba látogatott Orbán Viktor miniszterelnök, aki 20 milliárd forintos fejlesztési megállapodást írt alá a polgármesterrel.
Az MSZP és a DK viszont összekülönbözött a jelöltállítás során, aminek Gyurcsány Ferenc a választás lezárta után azzal folytatott, hogy az MSZP védte meg a Fidesz képviselői mandátumát. Szerinte a demokratikus ellenzék pártjai, a DK, az MSZP és a PM együttesen meggyőző fölénnyel verték volna meg a Fideszt, "ha az MSZP tisztességesen viselkedik". Hozzátette: korábban még soha nem volt példa arra, hogy az MSZP demokratikus ellenzéki párt létére megvédje a Fideszt egy időközi önkormányzati választáson. Kitért arra is, hogy a DK "a hagyományosan baloldali munkásvárosban" több mint két és félszer annyi szavazatot kapott, mint a 4. helyen végzett MSZP, és a demokratikus ellenzék legerősebb pártjaként szerepelt. "Sokadszor bizonyosodik be, hogy a Demokratikus Koalíció választásokon mért támogatottsága lényegesen meghaladja a közvélemény-kutatások eredményeit." A DK szerint mindebből az következik, hogy a jövőben mindent meg kell tenni a demokratikus ellenzéki pártok együttműködéséért, a Fidesz és az Orbán-kormány leváltásáért.
A Párbeszéd Magyarországért (PM) a dunaújvárosi választással kapcsolatban úgy nyilatkozott, hogy a baloldal választási sikerét csak az összefogás és az előválasztás alapozhatja meg. Mint emlékeztettek, a dunaújvárosi időközi választás előtt Karácsony Gergely, a párt társelnöke javasolta, hogy egy demokratikus és átlátható előválasztáson válasszák ki azt a jelöltet, akinek "legnagyobb esélye van a putyinista jobboldal legyőzésére". Az MSZP és DK vezetői ezt nem fogadták el. "Annak, hogy a demokratikus erők egymással viaskodnak a választáson, csak egyetlen kimenete lehet: a Fidesz hatalmon maradása" - figyelmeztet a PM. A párt jelöltje, Pappné Grabant Ilona a közlemény szerint kitűnő eredményt ért el, holtversenyben végzett a negyedik helyen az MSZP-s jelölttel. A PM-nek azonban "nem az öncélú létezés, hanem a kormányváltás és a valódi változás szolgálata a fontos", ezért a párt a továbbiakban is amellett fog érvelni, hogy "a demokratikus közösség előválasztás útján emelje ki azt a 106 igaz embert, akik 2018-ban legyőzhetik a Fidesz politikusait".
Tóbiás József MSZP-elnök a választás után azt írta: A kudarc és a remény napja volt a vasárnap. A reményé, mert folytatódott a tendencia: világosan látszik, hogy a társadalom többségének elege van a Fideszből, a demokratikus erők leválthatják a Fideszt a legalkalmasabb jelölt mellé állva. Ez a remény tegnap nem tudott valósággá válni, mert nem volt ilyen jelölt. Ugyanakkor látszik, hogy van esély a változásra. A tegnap a kudarcé is volt. Szervezetileg hibáztunk. Hagytuk, bízva a helyi demokráciában, hogy a dunaújvárosi szervezet önállóan döntsön az indulás feltételeiről. Sajnos, ki kell mondjuk, hogy a választók szempontjából rossz döntést hoztak, és e mögé a Magyar Szocialista Párt egységesen fel kellett álljon. A felelősséget azonban viselniük kell a dunaújvárosiak érdekében, ezért tegnap este lemondásra kértem fel a helyi szervezetünk elnökét.
Vadai Ágnes, a DK alelnöke hétfői, budapesti sajtótájékoztatóján azt mondta, hogy a választás eredménye is azt mutatja a demokratikus ellenzék számára, hogy "vagy együttműködés van, vagy bukás". Ebből tanulni kell, méghozzá azt, hogy a demokratikus ellenzék politikusainak rengeteg munkára és még több alázatra lenne szükségük - közölte, megjegyezve: a választásból az is kiderült, hogy a DK támogatottságát rendszeresen alulmérik.