Ezzel párhuzamosan támogatási alapot hoznak létre annak érdekében, hogy aki ,,betartja a közösségi együttélés szabályait” annak segítséget nyújtsanak a megemelt lakbér megfizetésében, hogy esetleges anyagi nehézségei miatt ne veszítse el otthonát. A jelenleg tartozással rendelkező jóhiszemű bérlők számára az önkormányzat segítségként felajánlja azt is, hogy részletfizetési megállapodást köt velük, és ha azt teljesítik, tartozásuk 25 százalékát átvállalja. Aki viszont nem működik együtt - erőszakos lakásfoglaló, lopja a közműveket - azzal szemben az önkormányzat megkezdi a kilakoltatást.
A program másik elemeként elindul az otthonfelújítás, melynek részeként azok számára, akik az elmúlt egy évben rendesen fizették a lakbért, a jövő év végéig összesen 500 millió forintot biztosít lakásuk felújítására, pályázat útján. Ez a lehetőség a jövőben is nyitva áll majd azok előtt, akik a megelőző egy évben hátralék nélkül fizetik a lakhatási költségeiket, függetlenül attól, hogy ezt önerejükből vagy a támogatási alap segítségével teszik.
Azok számára, akik az új rendszerben nem kívánnak részt venni, 2017. december 31-ig lehetőséget biztosítanak arra, hogy bérelt lakásukat 50-90 százalékos kedvezménnyel megvásárolják.
A fideszes Kocsis Mátét eddig hevesen támadták szegényellenes intézkedései miatt. A hajléktalanokat büntető, a Kék Pontot ellehetetlenítő és a városrehabilitációra hivatkozva a kilakoltatásokat sem ellenző polgármester nem a szociális érzékenység szobraként élt a köztudatban. 2014 június óta mintegy 300 családot rakott utcára a VIII. kerületi önkormányzat, többeket a megfelelő elhelyezés biztosítása nélkül.