A vád szerint Juhász a Gyurcsány-kormány honvédelmi minisztereként megszegte a vagyonkezelési szabályokat, amikor államtitkárát kedvezményesen juttatta lakáshoz. 2014. februárjában a Pesti Központi Kerületi Bíróság mindkettőjüket felmentette a hűtlen kezelés vádja miatt indult büntetőperben. Másodfokokon, tavaly novemberben a Fővárosi Törvényszék, megváltoztatva az első fokú ítéletet, nem jogerősen két év, négy évre felfüggesztett szabadságvesztést és másfél millió forint pénzbüntetést szabott ki Juhászra, míg Fapál Lászlót két év tíz hónapra felfüggesztett egy év szabadságvesztésre ítélte. Az ügyész súlyosbításért, a védő felmentésért fellebbezett, így az ügy most a Fővárosi Ítélőtáblán folytatódik.
A szinte már követhetetlen per másodfokú ítéletéről tavaly decemberben Fapál az ATV-nek elmondta: az addigi koncepciós vád koncepciós perré alakult. Nem érti a vádat, vagyis, hogy hogyan lehet egy kérelem beadásával bűncselekményt elkövetni. Szerinte a másodfokú bíróságot „csak a tanúk zavarták”. Fapál kiemelte, az is furcsa, hogy miért éppen őt vádolták meg, hiszen amikor ő a kedvezményes lakást kapta, akkor rajta kívül még 109-en jutottak ugyanolyan körülmények között szolgálati lakáshoz.
Juhász - aki 2002-től honvédelmi miniszter volt a Medgyessy-kormányban, majd 2004-től 2006-ig az első Gyurcsány-kormányban - most a Népszavának azt nyilatkozta: a Fidesz és az ügyészség kezdettől az elszámoltatás jelképének tekintette a pert. Ő pedig kezdettől úgy gondolja, lényegében koncepciós eljárás keretében emeltek vádat ellenük, egy olyan ügyben, amelyben sem előtte sem utána senkit nem vádoltak meg, akik ugyanazt a gyakorlatot folytatták, azaz miniszterként hozzájárultak a kedvezményes lakásvásárláshoz. Strasbourgig elmegyünk, ha a helyzet úgy kívánja - tette hozzá a volt honvédelmi miniszter, amikor a harmadfokú tárgyalás kimeneteléről kérdeztük.