Az MTI híradása szerint Orbán Viktor az elnöki palotában tett sajtónyilatkozatában azt is mondta, hogy a nagy történelmi civilizációk együttélésének kérdésében mind Magyarországnak, mind Egyiptomnak komoly mondanivalója van, ezért is fontos a két ország együttműködése.
Arról is tájékoztatott, hogy a terrorizmus elleni küzdelem fontosságában, Líbia stabilizálásában és a magyar-egyiptomi gazdasági együttműködés erősítésében is egyetértés volt közte és az egyiptomi elnök között. Orbán Viktor egyúttal nagyrabecsülését fejezte ki Abdel-Fattáh esz-Szíszinek azért a feladatért, amelyre vállalkozott, hogy országában, amely a térségnek és Európának is kulcsfontosságú, stabilitást teremtsen meg.
Legalább 238 embert vettek őrizetbe Egyiptomban kormányellenes tüntetéseken, köztük újságírókat és külföldieket is - közölte még áprilisban az Amnesty International nemzetközi emberi jogi szervezet helyi jogvédők szövetségére hivatkozva. Az AI megfogalmazása szerint a rendőrök kegyetlen hatékonysággal léptek fel. Az őrizetbe vettek között emberi jogi aktivisták és újságírók is voltak. Az egyik helyszínen, a főváros gízai oldalán található el-Meszáha téren a rendőrök, miután feloszlatták a tömeget, a tüntetést fotózó újságírókat vették üldözőbe.(...) A demonstrációk egyik kijelölt pontját, az újságíró szövetség előtti utcaszakaszt rendőrkordonnal zárták le, csak az évfordulót ünneplő, Szíszi-képeket lengető embereket engedték be a tiltakozóakciók hagyományos helyszínére.
Abdel-Fattáh esz-Szíszi nyilatkozatában kiemelte, országa célja az együttműködés szélesítése Magyarországgal. Elmondta, a megbeszélésen téma volt az illegális migráció is, amellyel kapcsolatban hangsúlyozta a kiváltó okok kezelésének fontosságát.