S még egy ok, ami miatt az egykori francia aranylabdás bekerült a történelembe. Ő a második „legfiatalabb” BL-győztes edzőként, legalábbis olyan értelemben, hogy csak öt hónapja ül a madridiak kispadján. A csúcsot továbbra is Roberto Di Matteo tartja, aki 2012-ben nyert BL-t, két hónappal azután, hogy kinevezték a Chelsea trénerének. Zidane elismerte, egy álma vált valóra a BL-diadallal.
Mindezek után nem csoda, hogy a madridiak elnöke, Florentino Pérez is maradásra bírná Zidane-t, aki az elmúlt időszakban több ízben úgy nyilatkozott, nem tudja megmondani, hogy hosszabb távú jövője is Madridhoz köti-e. Az elmúlt hetekben a spanyol sajtóban olyan hírek láttak napvilágot, amelyek szerint amennyiben a Real vereséget szenvedett volna a BL döntőjében az Atlético Madrid ellen, úgy a Sevilla sikeredzője, Unai Emery lett volna a legesélyesebb arra, hogy a kispadon váltsa a franciát. Pérez azonban eloszlatta az erre vonatkozó kételyeket. Az AS című lapban világossá tette, hogy Zidane „játékosként, segéd-, és most vezetőedzőként is segített bennünket abban, hogy tovább írjuk a klub sikertörténetét. Az elmúlt időben sok butaságot írtak. A szerződése 2018-ig szól, s remélem, hogy még hosszú évekig nálunk marad majd. Zidane és a Real Madrid közötti kapcsolat 15 éves múltra tekint vissza, s lehet, hogy örök életre szól” – fejtette ki a klub elnöke. Beszélt Cristiano Ronaldo sorsáról is, akit a sajtó a Paris Saint-Germainnel hozott össze. Mint mondta, a portugál közel áll ahhoz, hogy hosszabbítson a madridiakkal. Kifejtette, azt reméli, hogy az Európa-bajnokságra készülő portugál a királyi gárdánál fejezi be a pályafutását.
A spanyol sajtó nem volt annyira elégedett Zidane-nal, hevesen vitatták például a BL-döntőben bemutatott cseréit. Azt azért a külső szemlélő is megállapíthatta, hogy ez a Real játékban azért nem veheti fel a versenyt azzal, amelyiket két évvel korábban Carlo Ancelotti vezényelt a legrangosabb kupa megnyerésére. A fináléban is csak az első 25 percben lehetett azt látni a Realtól, amit minden szurkoló elvárna tőle, a második félidei produkció, a felsorakozás a 16-os előtt, az eredmény ilyen módon való tartása szokatlan ettől a klubtól. Azok a kontrák is elmaradtak, amelyekben az Ancelotti-féle gárda annyira erős volt.
A BL-viadal során, már a Zidane által fémjelzett érában két olyan meccs is volt, amelyre aligha emlékeznek vissza szívesen a szurkolók. Az egyik a Wolfsburg elleni idegenbeli 0-2. Arra a játékra máig nem lehet magyarázat, amint a Manchester City elleni, szintén idegenbeli, rendkívül visszafogott gól nélküli döntetlenre sem. S ne feledjük, mindeközben az Atlético Madrid olyan ellenfeleket vert ki a kupából, mint a spanyol bajnok és kupagyőztes, illetve BL-címvédő FC Barcelona, illetve a sok szakíró által a legjobb formában lévő európai csapatnak minősített Atlético Madrid.
A nagy kérdés az, mennyire engedheti meg a Real Madrid a célfutball előtérbe helyezését, s ezzel együtt a szép játék feladását. Ne feledjük, még a legjobb, világbajnok brazil válogatottat is otthon sok bírálat érte amiatt, mert a védekezést, a biztonságos játékot tartotta szem előtt. Nos, ezúttal inkább csak a sajtóban voltak olvashatóak kritikus hangok Zidane ténykedésével kapcsolatban, a szurkolók sokkal megengedőbbek. Egyrészt azért, mert hálásak a francia sztárnak amiatt, hogy egy elveszett szezont hozott vissza a sírból olyannyira, hogy a kilátástalannak tűnt bajnokságban még az utolsó fordulóban is látszott esély az aranyéremre. BL-győzelemre pedig aztán végképp senki sem számíthatott a Rafa Benítez által fémjelzett érában. S különben is, teszik hozzá sokan, bárki bármit is mond, az eredmények mindenképpen őt igazolják.
A Real Madrid francia támadóját, Karim Benzemát ugyan lecserélték a második félidőben, azt azonban elmondhatja magáról, hogy három év alatt második BL győzelmét szerezte meg. Az utóbbi időben nincs valami jó formában, négy találkozó óta nem tudott a kapuba találni. Egyszer ráadásul száz százalékos gólhelyzetben hibázott, s ez meg is bosszulta magát, mert nem sokkal később egyenlített az Atlético.