A felmérés szerint csak egy szűk kisebbség (a teljes felnőtt népesség 15 százaléka) szimpatizál Gyurcsány Ferenccel, a választókorú népesség közel 64% azt válaszolta, hogy nem akarná, hogy a DK-elnök fontos politikai pozícióban legyen. A kérdésben a baloldali (MSZP, DK, Együtt, PM) szimpatizánsok is megosztottak voltak: harmaduk (32 százalék) szintén elutasító a volt miniszterelnök politikai szerepvállalása kapcsán.
A kutatás azt is kimutatta, hogy a megkérdezettek 5 százaléka nem is ismeri Gyurcsány Ferenc nevét (?), amire maga a Nézőpont szakértője cáfolt rá, mondván, hogy a DK elnökének ismertsége azért magas, ami szerinte elutasítottsággal is párosul. Ez a legnagyobb problémája Gyurcsány Ferencnek és a DK-nak, mert van egy plafon, ami fölé nem nagyon tud majd emelkedni a támogatottságuk - magyarázta az elemző. Gyurcsányt a választók egy jelentős része azonban még mindig az MSZP-vel köti össze. Az őszödi beszéddel kapcsolatos videó kiszivárogtatásával, és most ezeknek a videóknak a készítésével azt próbálja elérni, hogy a DK-val kössék össze a választók - idézte Deák Dánielt a hirado.hu.
A Nézőpont szerint a Fidesz-KDNP támogatottsága továbbra is magas. Az intézet egy hónapja összesítette, hogy Európa-szerte mit láthatunk, és páratlan, hogy a hazai kormánypártok közel a választási eredményükhöz hasonló támogatottsággal rendelkeznek. Például Ausztriában a kormánypártok esetén a nagykoalíció támogatottsága zuhant, és megelőzte őket egy nagy ellenzéki párt. Tíz százalékkal népszerűbb Ausztriában az Osztrák Szabadságpárt, mint a kormánypártok, ez most az államfőválasztásnál is megmutatkozott.
Az elemző elmondta, hogy a Fidesz-KDNP lassan tíz éve vezeti a közvélemény-kutatások népszerűségi versenyét, ezen idő alatt a baloldal nem tudott olyan üzenetet megfogalmazni, amely hosszú távon meghatározhatná a politikai közbeszédet. A vasárnapi zárvatartás kérdése pár hónapig meghatározó témája volt a szocialistáknak, a kérdés megszűnése után azonban az MSZP továbbra sem talál felkarolható ügyet - mondta Deák Dániel, aki szerint ennek hátterében az állhat, hogy a belső feszültségek miatt nem tudják "egységesen artikulálni" üzeneteiket. Hangsúlyozta továbbá, hogy Novák Előd kiszorítása a Jobbik elnökségéből a baloldaléhoz hasonló konfliktusokat vetít elő.