Párizsban maszkos fiatalok váltak le a tiltakozó tömegről, kirakatokat és autókat törtek össze, a rendőrség könnygázzal oszlatta fel a rendbontókat. Ez azonban nem jelentett újdonságot, a békés tiltakozást eddig minden alkalommal megzavarták és mindannyiszor erőszakkal állították vissza a nyugalmat a rendfenntartók.
Franciaországban az utóbbi két hónapban nyolcadik alkalommal vonultak utcára a munkavállalók, a kormány ennek ellenére felelősségvállalással törvényerőre emelte az új munkaügyi szabályozást. A tegnapra meghirdetett általános sztrájk a jogszabály visszavonását szerette volna elérni, ám a kormány hallani sem akar róla, ezt tartják az elmúlt kormányzati ciklus legfontosabb reformjának. A szakszervezeti konföderáció azzal fenyeget, ha a kabinet továbbra sem tárgyal velük, egyre nagyobb mozgósításra számíthat.
Csütörtökön leálltak az atomerőművek is, s mivel az ország olajfinomítóit blokád alá vették a sztrájkolók, komoly benzinhiány alakult ki. A kutak egyötödében, több ezer helyen tegnap már nem lehetett kapni üzemanyagot, ezért a stratégiai tartalékokat is használni kezdték. Sztrájkoltak az olajfinomítókban, a kikötőkben is, a vasúti dolgozók is felfüggesztették a munkát.
A szakszervezetek június 14-re újabb országos tiltakozást hirdettek meg, s jelezték, hogy ezen a kilencedik általános sztrájknapon nagygyűlést hívnak össze Párizsba. Az utca nyomása egyre fenyegetőbbé válik a párizsi szocialista kormányzat számára, olyannyira, hogy Manuel Valls miniszterelnök csütörtökön először mutatott hajlandóságot arra, hogy engedjen a tüntetők követelésének: A kormányfő úgy fogalmazott, hogy elképzelhető a törvény szövegének módosítása, de a reform visszavonását határozottan kizárta.