Bár a pártban többen tudni vélik, hogy az elnöki reményeket táplálók közül hárman már leadták a jelöltséghez szükséges 1500 támogató aláírást, Steiner Pál, a bizottság elnöke lapunknak ezt cáfolta. Közölte, amíg hivatalosan nem alakul meg a testület, nincs kinek leadni a pályázatokat és a támogató aláírásokat. Steiner szerint az is félreértés, hogy a pártelnökségért indulóknak csak most lehet a posztra jelentkezni, ezt elvben a kongresszusig bárki megteheti. Más kérdés, hogy a testület a tisztújítás előtt határoz arról, végül kik indulhatnak a pártelnökségért, kikből lehet elnökhelyettes, alelnök, elnökségi tag.
Tóbiás József korábban bejelentette, újrázni szeretne, hiszen két éve 2018-ig hirdette meg elnöki programját. Szanyi Tibor március 12-én blogján tudatta, hogy indul a pártelnöki posztért, már programja is van, dögös, győztes pártot akar csinálni az MSZP-ből. Harangozó Tamás szerint sem utópia a 2018-as győzelem, de ehhez teljesen új stratégia kell. Molnár Gyula, a XI. kerület volt polgármestere április közepén közölte, hogy ringbe száll a posztért. A Népszavának akkor azt mondta, amolyan külső emberként alkalmas arra, hogy belső békét hozzon.
A reménybeli elnökjelöltek a párt megyei küldöttgyűlésein beszélnek terveikről, hogy támogatókat gyűjtsenek. Forrásaink szerint a budapestiek leginkább Molnár megválasztását támogatják, Borsodban Harangozó és Molnár szerepelt a legjobban. Somogy megyében szintén Harangozót favorizálják, Komárom-Esztergom megyében Tóbiás kihívóinak megosztott volt a támogatása, ám a jelenlegi elnököt nem javasolták a posztra. Mindez azonban a majdani végeredményt illetően még szinte semmit nem jelent.