Az új klinikai tömb kialakításának terve tíz éve merült fel, amikor a gyermekellátás egységesítésével elkezdődött az akkor önkormányzati és egyetemi fenntartásban működő szegedi egészségügyi intézményrendszer integrációja. A 2007-re befejeződött egyesüléssel javult az ellátás színvonala és hatékonysága, ami alapot teremtett a fejlesztésekre.
Az új klinikai tömb környezetét, a közműveket, az utakat, a tömegközlekedést egymilliárd forintból az önkormányzat alakította ki. A fejlesztés alapvető célja az volt, hogy egy helyre kerüljön a városban az akut ellátások többsége. A 265 ágyas, 21 ezer négyzetméter alapterületű új klinikai tömbben kaptak helyet a keringési betegségek diagnosztikáját és gyógyítását végző osztályok, ott működik a központi műtőblokk, a stroke-ellátás és az új műveseállomás, valamint a komplex sebészeti központ is.
A beruházás részeként elvégezték a szomszédos, az 1980-as évek végén épült 410 ágyas klinika felújításának első ütemét. Korszerűsítettek hat műtőt, kialakították az új központi intenzív részleget és a sterilizálót. Az épület rekonstrukciójának második üteme hazai forrásból fejeződik be. Az infrastrukturális fejlesztéseknek és a csaknem 4 milliárd forint értékű eszköz- és a műszerbeszerzésnek köszönhetően a Szegeden és vonzáskörzetében élő 1,2-1,3 millió ember egészségügyi ellátása 21. századi körülmények között folyik az új intézményben.