A 2. helyezett a Sauerbruch Hutton terve lett, a 3. helyen pedig a BIG - Bjarke Ingels Group pályaműve végzett.
A Liget Budapest projekt keretében eddig két új épület megvalósításáról született döntés, melyeket világhírű japán építészek terveznek. Az elbontandó volt Hungexpo-irodaházak helyén épülő Magyar Zene Házát Fudzsimoto Szú, a Petőfi Csarnok helyén felépülő Új Nemzeti Galériát pedig a Pritzker-díjas SANAA építésziroda tervezi.
Pénteken még úgy volt, hogy a városligeti műjégpálya dísztermében tartják a Liget-projekt két tervpályázatának lezárását és a győztesek kihirdetésé. Aztán váratlanul lemondták a sajtónyilvánosságot, majd az eseményt átköltöztették a Kossuth téren lévő Néprajzi Múzeumba, és a két tervpályázat közül is csak az egyiket, a Néprajzi Múzeumét mutatták be. A 444-nek a Városliget Zrt. sajtósa azt mondta, „a nagy érdeklődésre való tekintettel” maradt el végül a tervek nyilvános bemutatása.
De a váratlan húzásban benne lehet az is, hogy a Városliget beépítése ellen tiltakozó Ligetvédők miatt faroltak ki a nyilvános sajtóeseményből, az aktivisták ugyanis molinókkal és performansszal várták a meghirdetett eseményt. A Liget-projekt tájépítészeti tervpályázatának eredményhirdetése - ez szól magáról a park zöld területének a felújításáról - csütörtökön vagy pénteken lesz.