Bayern München
A bajor klub a Bundesliga történetében először nyerte meg sorban negyedik bajnoki címét. Pep Guardiola elképesztően erős együttest épített fel. Meg is volt rá a lehetősége, hiszen a Bayern korábbi filozófiájával szemben elsősorban nem tehetséges német fiatalokat és válogatottakat igazolt, hanem külföldieket. A katalán valóban két kézzel szórhatta a pénzt, a müncheni klub anyagi lehetőségeivel egyetlen más csapat sem vetekedhet, így távolról sem meglepő, hogy Guardiola minden bajnoki címet megszerezhetett müncheni évei alatt. A szurkolókban mégis maradt némi hiányérzet, hiszen ez idő alatt egyszer sem jutott a BL fináléjába.
Celtic
Vasárnap történetének 47. bajnoki címét szerezte meg Skóciában a glasgow-i Celtic. A zöld-fehérek 2012 óta végeznek évről évre a dobogó legmagasabb fokán. Hogy mennyire nem tud egyetlen együttes sem versenyt tartani velük, bizonyítja: 12 pont az előnyük. A szurkolók azonban nem voltak elájulva a szezontól. Többen például a Twitteren „felejthetőnek” nevezték, mások úgy vélték, nem jó az, hogy nincs igazi ellenfelük a glasgow-iaknak. Mások azt kifogásolták, hogy a Celtic 11 mérkőzésen is leadott pontokat. Azért sem túl jó a hangulat a klub háza táján, mert norvég trénere, Ronny Deila bejelentette, nyáron távozik Glasgow-ból.
Crvena zvezda
A belgrádi együttes 1991-ben megnyerte a Bajnokcsapatok Európa Kupáját. Azóta sem fordult elő, hogy a legrangosabb trófeáét ne egy nyugati csapat nyerje meg. Azóta azonban sok víz lefolyt a Száván, a klub nehéz helyzetbe került, több százmillió eurós adósságot halmozott fel. Költségvetése nem túlzottan magas, nagyjából megegyezik a Ferencvároséval. A tréner, Miodrag Bozovic mindenesetre jelentős fegyvertényt hajtott végre azzal, hogy bajnoki trófeához segítette a belgrádiakat, akik sorban 24 bajnoki győzelmet arattak. Ezzel 27 aranyéremnél tartanak, s eggyel megelőzik a városi rivális Partizant. „Nagy dolognak tartom, hogy egész évben ugyanolyan színvonalon futballoznunk” – fejtette ki.
Dinamo Zagreb
A horvát függetlenség óta dominálja a bajnokságot a Dinamo, amelyet ugyan a kilencvenes években át is neveztek, hogy ne emlékeztesse többé a szurkolókat a kommunista belügyminisztériumra, ám éppen a drukkerek voltak azok, akik ragaszkodtak a régi elnevezéshez. A zágrábiak 1993 óta 18 bajnoki címet zsebeltek be. Gyakran eljutnak a BL csoportköréig is, de onnan nem mennek tovább. A Dinamo híres volt remek utánpótlásáról, most azonban a keretben többségben vannak a külföldiek, ami nincs a híres szurkolói csoport, a botrányairól ismert Bad Blue Boys ínyére. A fiatal horvát tehetségek azért most sem hiányoznak, közülük is kiemelkedik Ante Coric, aki 1997-ben született, s már új Modricként emlegetik.
Leicester City
Futballcsoda Leicester-módra: bajnoki cím a „semmiből”FOTÓ: EUROPRESS/GETTY IMAGES/MICHAEL REGAN
Sokszor leírták már, hogy a Leicester City történelmet írt. A brit sajtóban egy érdekes kifejezés is megjelent Claudio Ranieri együttesének páratlan bajnoki címe kapcsán: „agrárcsapat”. Ez nem azt jelenti, hogy játékosai szabadidejükben lelkesen kapálnak a kertben, hanem azt akarják ezzel kifejezésre juttatni: a Leicester a gazdag klubokkal szemben kerekedett felül. Csak összehasonlításképp: az együttes bérszínvonala az egynegyede a Manchester Unitedének. Claudio Ranieri hétvégén, azután árulta el a siker titkát, hogy csapata magasba emelhette a bajnoki trófeát. Mint mondta, játékosait pizzával fizette. A jelek szerint Jamie Vardy, Riyad Mahrez és a többiek annyira nem tudtak ellenállni a különleges csemegének, hogy hétről hétre aratták a váratlanabbnál váratlanabb győzelmeket. Az már persze más kérdés, mire lesz ez elég a következő szezonban a Bajnokok Ligájában.
Paris Saint-Germain
Lényegében hasonló gondokkal küzd a PSG, mint Skóciában a Celtic. Nincs ellenfele, kivált azóta, hogy 2011-ben megvásárolta a Qatar Sports Investments. Ez idő alatt négy bajnoki aranyat szerzett, háromszor a Ligakupát hódította el, egyszer pedig a kupát is elhódította, ez a szám azonban hamarosan kettőre bővülhet, mert május 21-én vívja a finálét a Marseille ellen. A PSG 27 ponttal vezeti a bajnokságot, ami egészen elképesztő. Bevételeit tekintve a 2014- 2015-ös szezonban Európában a negyedik helyet foglalta el. Hazai dominanciájára az is jellemző, hogy költségvetése majdnem annyi, mint amekkore a Monacóé, a Lyoné és a Marseille-é összesen. A francia bajnokság azonban túl gyenge az előrelépéshez, s a klub a Bajnokok Ligájában képtelen a negyeddöntőn túljutni. Talán majd jövőre…
Red Bull Salzburg
Noha a bajnokságból még két forduló hátra van, már eldőlt, hogy zsinórban harmadik elsőségét szerezte meg a Salzburg. Az együttes a Red Bull támogatásának köszönhetően a legtehetősebb klub Ausztriában. Az együttes spanyolos focit próbál játszani, edzője Óscar Garcia, aki egykor a Barcelonában is megfordult játékosként, edzőként pedig a Maccabi Tel-Avivnál és a Watfordnál is kipróbálta magát. 2015 nyarán került az osztrák együtteshez. A keretben a külföldiek dominálnak, mindössze hat osztrák rúghatja a bőrt az együttesnél.
Olympiakosz
Európában a görög együttes szerezte meg a leghamarabb a bajnoki címet: hat fordulóval a vége előtt emelhette a magasba a bajnoki trófeát. Ez volt a pireusziak 43. aranyérme. A gárdának nincs párja hazájában, hiszen 1997 óta mindössze kétszer fordult elő, hogy nem nyerte meg a bajnokságot. Az utóbbi 10 évben pedig csak egy aranyérem „maradt ki”, méghozzá a 2010-es. Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) rangsorában a csapat a 21. helyen áll, ami előkelőnek tűnik ugyan, ám a nemzetközi sikerek elmaradnak. A jelenleg a portugál Marco Silva által irányított együttes titka, hogy a gazdasági válság kevésbé viselte meg az együttest, mint akár a Panathinaikoszt, vagy a korábban lejjebb sorolt AEK Athént.