Kriza Ákos fideszes polgármester még 2011 márciusában Budapesten, a Legfőbb Ügyészség előtt mondta, hogy 74 büntetőjogi felelősséget is felvető ügyben tett feljelentést, és ezekben a korábbi városvezetés és az önkormányzati cégek volt irányítói is érintettek lehetnek. A polgármester akkor azt hangoztatta, az ügyekkel kapcsolatban hatmilliárdos kára keletkezett a városnak.
„A vádaskodók tehát nem mondtak igazat” – fogalmazott Káli Sándor, Miskolc volt szocialista polgármestere. Ezek után választ szeretne kapni rá, hogy milyen szakemberek végezték a vizsgálatokat, ha ekkorát tévedtek. Szerinte a cél egyébként nem volt más, mint a korábbi városvezetés besározása. „A polgármester által tett 74 feljelentés miatt többen – magam is – évekig bíróságon és kihallgatásokon töltöttük az időnket” – mondta Halmai Gyula, aki a Miskolc Holding Zrt. elnök-vezérigazgatója volt. Az ügyeket már 2013-ban bűncselekmény hiányában lezárták, de Kriza közpénzt nem kímélve pótmagánvádas eljárást kezdeményezett négy esetben is – tette hozzá. Az utolsó tárgyalás februárban volt a Nyíregyházi Törvényszéken, ahol jogerősen lezárták az ügyet. „A végzésben megállapították, törvényes vád hiányában a bírósági eljárást le sem lehetett volna folytatni” – közölte Halmai, aki szerint a feljelentések alaptalanok voltak, s a többéves nyomozás és értelmetlen pereskedés miatt az Emberi Jogok Európai Bíróságához fordul.
Soós Attila, a Fidesz miskolci frakcióvezetője közleményt adott ki, amelyben a vádak elejtésére nem reagált ugyan, viszont azt elmondta, hogy a szocialistáknak el kellene süllyedniük szégyenükben, mert Miskolctapolcán korábban a mellig érő gaz és az építési törmelék volt a fő látnivaló, emiatt akartak az ott lakók leválni a nagyvárosról. Akkor züllött le a főutca, s döntött országos csúcsokat a helyi munkanélküliség, és a „cigánybűnözés” kapcsán tett kijelentése miatt vált híressé a város rendőrkapitánya. Ráadásul még a DVTK is kiesett a bajnokságból.