bombariadó;Budaörs;Auhcan;

- Budaörs „össztűz alatt”

Csütörtökön ismét bombariadó volt a budaörsi Auhcan áruházban. A rendőrség egy óbudai indítású hívást azonosított a fenyegetésről, ezért a BRFK és a Készenléti Rendőrség jelentős erőkkel kereste a helyszínen az elkövetőt. 

A police.hu-n megjelent közlemény szerint a nem sokkal 17.30 után érkezett bejelentés után a rendőrök a szentendrei HÉV vonalán, a III. kerületi Aquincum és Filatorigát között, valamint a környező utcákban tartottak ellenőrzést. Több HÉV-szerelvényt és buszt állítottak meg, vizsgáltak át – a sajtóértesülések szerint. A hvg.hu munkatársa a helyszínről azt jelentette, hogy az aquincumi HÉV-megállónál szalaggal körbekerítettek egy telefonfülkét. Az egyik buszról leszállították az embereket, és mindenki csomagját átvizsgálták, a gyerekekét is.

Budaörsön május 2-án volt az utolsó hasonló eset, szintén ilyen időpontban. Előtte április 21-én volt bombariadó, azon a héten harmadszorra- Így egy hónap leforgása alatt 6 esetben kellett intézkedniük a rendőröknek. Április 2-án, szombaton az IKEA-t, az Auchant, a Decathlont és az összes többi üzletet is ki kellett üríteni fenyegetés miatt.

Helyi forrásaink szerint a rendőrök mindig három dolgot kérdeznek az ott lévő üzletek alkalmazottaitól. Kaptak-e bármilyen gyanús csomagot, érkezett-e fenyegetés, illetve tudnak e olyan - esetleg nemrég kirúgott - személyről aki elégedetlen? Több rendszeresen kiürített boltban már komolyan fontolgatják – és ezt nem tréfának, hanem időnyerésnek szánják –, hogy a kirakatba kiragasztanak egy papírt a rendőrök számára „Nem, nem, nem” – felirattal.

Budaörsön egyébként két év alatt harminc hétvégi házat gyújtottak fel, a legutóbbit idén februárban. A megyei főkapitány és az önkormányzat is 500-500 ezer forint nyomravezetői díjat tűzött ki a tettes elfogása érdekében.

Úgy tudjuk, hogy a rendőrség összefüggést sejt a gyújtogatások és a hamis bombariadók között.

Körmend polgármestere szerint a helyi rendészeti szakközépiskolában történtekkel kapcsolatban az ATV internetes portálján megjelent híradások nem a valóságot tükrözték, rémhírkeltőek és alkalmasak arra, hogy a város jó hírét, valamint a körmendiek biztonságérzetét is rontsák.