családok;jogfosztás;Együtt;

- Szigetvári Viktor: megakadályozzuk a családok jogfosztását

Az Együtt parlamenti képviselői módosító javaslatot adnak be annak érdekében, hogy a Fidesz ne üresíthesse ki a bejegyzett élettársi kapcsolat intézményét. A párt  szerint felháborító, hogy Orbán Viktor ideológiai alapon tesz különbséget család és család között. Minden család ugyanúgy értékes, alkossák azt bárkik, bármilyen jogi viszonyok között.

Orbán Viktor hétvégén meghirdetett családpolitikáját már a költségvetési törvényben elrejtve intézményesíti a Fidesz, amikor kirekesztő és jogkorlátozó módon előkészíti, hogy például az öröklés és az adókedvezmények tekintetében hátrányosan megkülönböztethessék az élettársi kapcsolatban élőket a házastársaktól. Az Együtt szerint már az is elfogadhatatlan, hogy Orbán Viktor megmondja, kik tekinthetők családnak, de az külön ízléstelen, hogy a Fidesz sunyi módon jogtechnikai módosításnak álcázza az ideológiai alapú megkülönböztetést, amivel úgy okoz kárt az érintetteknek, hogy attól mások helyzete nem javul. A módosítással egyaránt hátrányba kerülnek a nem házasságban, hanem bejegyzett élettársi kapcsolatban élő heteroszexuális és az azonos nemű párok. Ezzel Magyarország visszafordult a folyamatos jogkiterjesztés útján, és Orbán Viktor ebben is a putyini útra lépett.

A józan középúton járó Együtt szerint minden család egyenlő és minden család ugyanolyan értékes, attól függetlenül, hogy kik alkotják azt, és köztük milyen rokoni és jogi viszonyok állnak fönn. Az Együtt kiáll a fokozatos jogkiterjesztés, a bejegyzett élettársi kapcsolat intézményének kiüresítése ellen, országgyűlési képviselőink módosító javaslatot nyújtanak be a vonatkozó rendelkezés törlésére.


A Kúriának nem lett volna szabad átengednie a kormány kvótaügyi népszavazási kérdését, mert az alkotmányellenes, nem tartozik az Országgyűlés hatáskörébe, és nem felel meg az egyértelműség követelményének. Ezt állítja az Eötvös Károly Intézet, a Magyar Helsinki Bizottság, a Political Capital és a Társaság a Szabadságjogokért.